Tehdit ettiği çocuğa aylarca cinsel istismarda bulunan şüpheli, hâkim karşısına çıkacak » DevhaberDevhaber

28 Eylül 2020 - 15:14

Tehdit ettiği çocuğa aylarca cinsel istismarda bulunan şüpheli, hâkim karşısına çıkacak

Tehdit ettiği çocuğa aylarca cinsel istismarda bulunan şüpheli, hâkim karşısına çıkacak
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2020 - 14:45

İstanbul Beşiktaş’ta 17 yaşındaki bir çocuğu tehdit ederek aylarca istismar eden 46 yaşındaki Mehmet P. hakkında iddianame düzenlendi. Mehmet P., “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” ve “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçlarından ilerleyen günlerde yargılanmasına başlanacak

DEVHABER- Sabah’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 17 yaşındaki çocuğun ifadesine yer verildi. İfadede, 46 yaşındaki şüpheli Mehmet P.’nin kendisini kullandığı tekneye çağırdığını, daha sonra Beşiktaş İskelesi’ne gelerek kendisini zorla tekneye bindirdiğini ve burada kendisine yönelik cinsel istismarda bulunduğunu belirtti.

Olaydan sonra kendisine hitaben “Benim olmanı istiyorum, eğer olmazsan okul hayatını bitiririm, ailene her şeyi söylerim” şeklinde tehditte bulunduğunu, bu durumun aylarca devam ettiğini, şüphelinin kendisini her ay cinsel olarak istismar ettiğini ileri sürdü. Kendisine “18 yaşını doldurunca seni alıp gideceğim” şeklinde sözler söylediğini, şüphelinin kendisine en son aynı şekilde gemide cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti.

Tanık beyanları doğruladı

Genç kızın şikâyetçi olması ardından alınan tanık ifadeleriyle mağdur beyanlarını doğrulandı. Şüphelinin savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan etti. Savcılıkça, mağdurun yaşı ile uyumlu bilişsel ve fiziksel gelişim gösterdiği ve iletişim becerilerini, spontane olarak kullandığı ve yaşanan olayı, “güvenilirlik ve geçerlilik” çerçevesinde anlattığı, bunun neticesinde ifadesinin güvenilir olduğu kanaatine yer verildiği belirtildi.

Ağır ceza mahkemesinde yargılanacak

Mağdurun iddiaları ile uyumlu adli raporları, tanık ifadeleri, olayın açığa çıkma şekli, düzenlenen tutanaklar ve tüm soruşturma evrakı kapsamı birlikte değerlendirildiğinde şüphelinin mağdur küçüğü alıkoyarak “Nitelikli Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” ve “Zincirleme olarak Nitelikli Cinsel İstismar” suçlarını işlediği belirtildi. Yine zincirleme olarak ‘Tehdit’ suçlarını işlediği yönünde kamu davası açmaya yeter delil ve şüpheye ulaşıldığı kaydedildi.

Şüpheli “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” ve “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçlarından ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.