SİZ Mİ VERECEKSİNİZ BU KARARI ? » DevhaberDevhaber

8 Şubat 2023 - 14:13

SİZ Mİ VERECEKSİNİZ BU KARARI ?

Son Güncelleme :

28 Mart 2021 - 12:20

327 views
SİZ Mİ VERECEKSİNİZ BU KARARI  ?
Rüşvetçisi, yalancısı, talancısı,
yalakası, çıkarıcısı,
“Ya sev ya terket” diyormuş,
çok seviyormuş vatanı!
Biz çok iyi biliriz
bu memleketi üç kuruşa
satanı…
Son Osmanlı yazmış, pezevenk,
Okudum şimdi profilinden,
vatan kimin sor bakalım,
ninen cariye Helen’den…
GELELİM KONUYA!
Yapıştırmış yoruma gifi “Tek vatan, tek millet, ya sev ya terket…” diye.
Bu faşizan sloganı bile siz sayfa arkadaşlarıma anlatmak için yazarken, midem bulandı, içim titredi. Dünyanın en ırkçı, en kafatasçı ve en aşağılık sloganı olsa gerek!
Ülkeye ne kadar zarar veren insanlar varsa dillerine pelesenk olmuş; “ya sev, ya terket”
Bu yorumu yazanın profiline baktım “son Osmanlı” yazıyor. Vay be seni görenin korkudan içi titriyor…
Ver mehteri, coşsun kapı kulu yeniçeri…
Burun kıvırır Zaza, Alevi dersiniz, muhaciri küçümser, kart kurttan Kürt türemiş diyerek, atar tutar, kem kem edersiniz.
Ülkede ne kadar bilim insanı, akademisyen, eğitimci, aydın, ilerici insan varsa sevmezsiniz!
Kadınları meta olarak görür, kız çocuklarını gereksiz addedersiniz
Ülkeye değil, hep çalarak bir yerlere gelen kompradorlara çıkarlarınız uğruna hizmet edersiniz.
Ülkenin işleyen fabrikalarını, ülkenin tarımını, halkın huzur ve ekonomik refahını hiçe sayan efendilerinizin önünde secde edersiniz.
Tarikatlara, sanrılı, akıl hastası tarikat liderlerine tapar, dini siyasetle harmanlar, din ticareti yaparsınız.
Ödüllendirmek yerine, ya terket, ya müebbet diye, vatan hasretiyle yanan, ülkeye faydası olan, şairlerimizin yazarlarımızı bu ülkeden gitmek zorunda bıraktırır ya da canına kastedersiniz.
Yeri geldiğinde kelime dağarcığınız az ve sanattan bihaber olduğunuz için şiirlerimize sünersiniz. Anadolu da bir çınar ağacın altına gömün beni diyen Nazım’ın şiirlerini kürsülerde söylersiniz ve vatan haini dediğiniz değerlerimizin bize miras bıraktığı eserlerine sığınıp, orada burada caka satıp eser bizimdi dersiniz.
Önünüze geleni, çıkarlarınıza ters düşeni Yunan tohumu, Rum gibi ırkçı söylemlerle kendiniz gibi zihniyetlere hedef göstererek fişlersiniz. Kadını ve kız çocuğuna tecavüzü, tacizi ve şiddeti mübah sayanların, işçinin, emekçinin emeğini çalanların önünde raks edersiniz.
Sosyal ağlarınızda son Osmanlı torunu diye kendi çapınızda kendinize ünlersiniz.
Ulan siz mi vatanseversiniz?
Sevicilikte bir hastalık, bir sapkınlık hali olur bazen. Ölü sevici, diri sevici, iri sevici, vatan sevici…
Sevmekle, seviciliği karıştırmayalım emi!
Siz İngiliz hayranı, sorgusuz sualsiz, topraklarımızı parça parça İngiliz’e hediye eden Abdülhamit’in mi torunusunuz?
Siz vatanı ne gibi faydalı oldunuz da savundunuz ve siz hangi tokmağın davulusunuz?
Siz yoksa Padişah cariyesi Helen’in torunun torunu musunuz?
Siz olsa olsa, adaletsiz bulup öşür vergisi vermek istemeyen , ağnam vergisine direnip hayvan terli diyen, “Ferman padişahınsa dağlar bizimdir” diye kılıç çeken, yaralı yaralı katledilen Kozanoğlunun ve nice Koçyiğitlerin katline ferman, vatana ve insana düşman Osmanlı tebaları, kapı kullarısınız.
Bizim vatanımızla bir sorunumuz yok. Vatanımızı, ulusumuzun geleceğini, daha iyi yarınlar için aydınlanma yolunda verdiğimiz mücadeleleri ve yeni nesile güzel yarınları bırakabilme kaygısını taşıyan, din, dil, ırk ayırt etmeksizin, hümanizmi ilke edinmiş güzel insanlar olarak bu ülkede ilelebet çoğala çoğala yaşacağız.
Bu vatanı çıkarlarınız uğruna babanızın malı gibi kullanıp, ya sev ya terket diye, doğru yolu gösterenlere gözdağı verecekseniz, korkunun ecele faydası olmadığını bilecek, nineniz Helen’in ülkesine siz gideceksiniz…
Açlıktan ölürsünüz, bir yerden bir yere gitmek için indirimli kent kart kuyruğu bekler, kuyrukta Osmanlı’dan size miras lale fantezisi yaşarsınız, araştırmaz, öğrenmez, sorgulamaz, yan gelir yatarsınız.
Gururunuzu öteler makarnaya, kömüre kırk takla atarsınız, olmayan beyninizle, pas tutmuş dilinizle vatana dört elle sahip çıkan, vatanı ve insanlık için bilime, sanata ömrünü adayana ırkçı söylemlerle gözdağı verip, elinizde tespih, yumurta topuk, sivri bıyık mafya ikonu gibi caka satarsınız.
Ya sev ya terketmiş, hadi ordan!
AYÇA ÖZTORUN

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.