Peker, Özdağ ve Davutoğlu’nun ifadeleri üzerine suç duyurusu: “2015 katliamlar sürecine dair herkes bildiklerini açıklamak zorundadır” » DevhaberDevhaber

6 Haziran 2023 - 18:31

Peker, Özdağ ve Davutoğlu’nun ifadeleri üzerine suç duyurusu: “2015 katliamlar sürecine dair herkes bildiklerini açıklamak zorundadır”

Son Güncelleme :

06 Temmuz 2022 - 16:00

155 views
Peker, Özdağ ve Davutoğlu’nun ifadeleri üzerine suç duyurusu: “2015 katliamlar sürecine dair herkes bildiklerini açıklamak zorundadır”

DEVHABER  – KESK, TTB ve 10 Ekim Davası avukatları, Sedat Peker, Ümit Özdağ ve Ahmet Davutoğlu’nun peş peşe söylediği 10 Ekim Katliamı başta olmak üzere 2015’te yaşanan katliamlara dair sözlerine ilişkin Savcılığın hâlâ harekete geçmemesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

KESK, TTB ve 10 Ekim Davası avukatları, Sedat Peker, Ümit Özdağ ve Ahmet Davutoğlu’nun peş peşe söylediği 10 Ekim Katliamı başta olmak üzere 2015’te yaşanan katliamlara dair sözlerine ilişkin Savcılığın hâlâ harekete geçmediğine dikkat çekerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Yapılan açıklamada Peker, Özdağ ve Davutoğlu’nun ifadelerininin 2015 yılında yaşananlara dair kamuoyundan hala gizlenen bazı gerçekler olduğunu, bu gerçekleri bilenlerin ise işlenen bazı suçları ve faillerini hala gizlediğini göstermekte olduğu belirtildi.

Bu katliamların siyasi şantaj malzemesi yapılamayacağını ifade eden KESK, TTB ve 10 Ekim Davası avukatları, Savcılığın bir an önce harekete geçmesi için suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Ne olmuştu?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçen Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na “15 Temmuz’da yarım kalan neydi, Ankara Garı’na bomba nasıl geldi” sorularını sormuştu. Yine Özdağ, Ahmet Davutoğlu’na çağrı yaparak “Haziran-Kasım arasında ne oldu? Davutoğlu’nun “Konuşsam sokağa çıkamazlar” derken verdiği 4 isimden biri Soylu’ydu. Ankara’da otogara bomba nasıl geldi? Siz cevabı biliyorsunuz. Halka cevabı söylemek zorundasınız” demişti.

Ahmet Davutoğlu da bir süre önce o döneme ilişkin “Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz” demişti. Faşist mafya lideri Sedat Peker de 2015 yılında yaşananların bir plan dahilinde yapıldığı, kendisinin de bu plan dahilinde hareket ettiğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

Öte yandan 10 Ekim katliamının hemen sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun kendisine anlattıklarını kamuoyuyla paylaşırsa Davutoğlu’nun zor durumda kalacağını açıklamıştı.

Kaynak : Sendika.Org

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.