HAYRİ SUCU'DAN SERT İFADELER " Rantı ispat etmeyen şerefsizdir..." » DevhaberDevhaber

26 Ocak 2021 - 02:44

HAYRİ SUCU’DAN SERT İFADELER ” Rantı ispat etmeyen şerefsizdir…”

HAYRİ SUCU’DAN SERT İFADELER ” Rantı ispat etmeyen şerefsizdir…”
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 11:34

116 views

DEVHABER  –“İmar rantı”  iddiasıyla görevden alınan Gaziantep CHP İl eski Başkanı Hayri Sucu, ” Benim sahip olduğum arsada vatandaştan ayrı imar planı olmuşsa bunu sorgulasınlar bu namussuzluktur, ama bunun tersini söyleyen de namussuzdur. Rantı ispat etmeyen şerefsizdir. Ben hayatımda hiç avanta para yemedim” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında örgütlerle ilgili yapılan değerlendirmede Gaziantep CHP İl Başkanı  Hayri Sucu’nun 9 Kasım’da görevine son verildi. İmar rantı iddialarıyla görevden alındığı öne sürülen Sucu, şahsına yönelik atılan iftiralardan Gaziantep CHP Milletvekili Bayram Yılmazkaya’yı sorumlu tuttu. Sucu, 24 Haziran genel seçimlerinde CHP’nin kentte beklentinin altında bir oy almasını da Milletvekili Yılmazkaya’ya bağlayarak, “16 Nisan referandumda yüzde 37,5 oy almıştık. Bu oyumuz 24 Haziran’a gelince 14-15’e düştü neden düştü benim yüzümden mi ?düştü. Bayram Yılmazkaya’nın yüzünden düştü. Yok ki oyu, karşılığı yok ki. Bunu bağıra çağıra söylüyorum ve bunu vatandaşta örgütte söylüyor” dedi.

Gaziantep CHP İl eski Başkanı Hayri Sucu’nun konuşmasından satır başları,

“Partinin ilkelerine çok bağlı bir insanım, genel başkanımla bir sorunum yok ama üzüldüğüm konu yargısız infaz edilmem. Benim hakkımda bir yalan iddia varsa sayın genel başkanım ve genel başkan yardımcılarım bana ‘Senin hakkında şu iddialar vardır’ deselerdi. Ben bunu cevaplardım. Geçen seferde bana bu fırsat yine tanınmadı. Ben de insanım CHP’de ailecek herkesten çok emeğimizin olduğunu düşünüyorum. Partiye hiçbir zaman ihanet etmedik. Ne başka yere gittik ne de gelen teklifleri kabul ettim. Bu gün de teklif ediliyor ben yine kabul etmedim. Ben bu partinin bir neferiyim. Bu bilinmelidir. Genel başkanıma ve genel başkan yardımcılarıma bir saygısızlık yapmadım. Böyle keskince görevden alınmama rağmen tek kelime etmiyorum, etmem de. Ortadaki yalanların çıkarılması için başta bizim milletvekilimiz Bayram Yılmazkaya çok büyük yalancı bir adam, gidiyor genel başkana inandıracak şekilde yalan söylüyor. Bu adamın arkasında oyu yok bu adam Besnili Besnilileri tenzih ederim.”

OY KAYBI BAYRAM YILMAZKAYA YÜZÜNDEN

Bu parti oy kaybetmişse Bayram Yılmazkaya yüzünden kaybetmiştir.  Atamaların yüzünden kaybedilmiştir. Ben Gaziantep’te ön seçim yapılmasından yanayım. Bunu da genel merkeze her zaman bildirdim. Tekrar söylüyorum, bizim 9 ilçenin yöneticilerinin bildirdiği milletvekili adaylık listesinde 14 kişiden bir kişi bile yok. Adaylık listesinde 14 kişi de ahbap çavuş ilişkisiyle belirlendi. Onun için bizim 16 Nisan referandumda yüzde 37,5 oy almıştık bu oyumuz 24 Haziran’a gelince 14-15’e düştü neden düştü benim yüzümden mi ?düştü. Bayram Yılmazkaya’nın yüzünden düştü. Yok ki oyu, karşılığı yok ki. Bunu bağıra çağıra söylüyorum ve bunu vatandaşta örgütte söylüyor.

EMEĞİYLE PARA KAZANAN ADAMIM

Ben bu partinin her zaman hizmetkarlığını yaparım görevde olayım ya da olmayayım fark etmez. Benim özellikle üzüldüğüm bir konu var. Gaziantep kamuoyunda bu basın yalancıya inanıyor. Dürüst gazetecileri tenzih ederim. Sana bu haberi kim söyledi bana söyle diyorum. Söylemiyor, söyleyemiyor.  Sen yalancıya inanıyorsun da namuslu, şerefli 3 dönem il başkanlığı yapmış yıllarca yöneticilik yapmış bir kişiye bir sor bakalım sayın basın.  Ben Beştepe Mahallesi’nde arsa almışım. Ben arsa alıp satarım. Bu bana sordular ben de cevabını verdim. Bana Beştepe Mahallesi’nde petrol yerimi vermişler. Benim için özel imar planımı hazırlanmış.  İki bin dönüm yer imara girmiş ben de oradaki vatandaşlarla 3-5 dönüm yerim imara girmiş.  Başka bir şey yok bunu sanki ben büyük bir  rant sağlamışım sanki Sayın Belediye Başkanı Fatma Şahin orada bana bir rant vermiş gibi, Fatma Şahin’in bana 6 tane lüks araç verdiği söyleniyor. Benim bindiğim 2012 model bir araba. Ben emeğiyle para kazanan adamım  halciyim 42 yıllık esnafım. Benim sahip olduğum arsada vatandaştan ayrı imar planı olmuşsa bunu sorgulasınlar bu namussuzluktur, ama bunun tersini söyleyen de namussuzdur. Ben hayatımda hiç avanta para yemedim. Gazeteciler namuslu haber yapsınlar namuslu gazetecileri de böyle kirli işleriyle rezil etmesinler.

YILMAZKAYA’NIN HİÇBİR FAYDASI YOK

Gaziantep CHP milletvekili oldu olalı 9 ilçeyle bir kente 50 lira vermişler mi? Bayram Yılmazkaya’nın hem kendi hem de babası milletvekili maaşı alıyor. Hangi ilçeye 50 kuruş vermiş ne babası ne de kendi. Rant alanda şerefsizdir bunu söyleyen de daha şerefsizdir. İspat etmezse de daha şerefsizdir.  O atanmış adam Bayram Yılmazkaya bu gün gelmiş Gaziantep CHP yönetiminde alın teri harcayanlara hakaretvari şeyler söylüyor. Bunu kendisine iade ediyorum. Atanmışların seçilmişleri görevden aldırmasına bir son verilmesini istiyorum bu partinin.

TÜZÜK NEYİ GEREKTİRİYORSA

Bu süreçte  tüzük neyi gerektiriyorsa onu yapacağım. Tüzüğün bana verdiği hakları kullanacağım.  31 Mart yerel seçimlerinden önce görevden alındığımda önümüzde bir yerel seçim vardı tüzüksel haklarımı kullanmadım, ama bundan sonra tüzüksel haklarımı, partimin bana verdiği hakları kullanırım. Partimden vazgeçmem, partimin neferi olmaya devam edeceğim. Yönetici arkadaşlarım da aynı şekilde bu partinin neferleridir. Alın terlerini harcamıştır.

YILMAZKAYA’NIN BABASI GENEL BAŞKANA KÜFREDİYOR

“Hiçbir ilçemize ve ile gelen para masrafları karşılamıyor. Personel maaşını bile ödemiyor. Biz cebimizden alın terimizi harcıyoruz. Bayram Yılmazkaya gibi maaşı alıp cebimize koymuyoruz. Babası gibi maaşı alıp cebimize koymuyoruz. Ben Muharrem İnce’ye oy verdim diye de söylentiler oluyor. Bununla ben ilgisinin olduğunu zannetmiyorum. Eğer böyle bir şey olsaydı, Ahmet Yılmazkaya genel başkanımız genel başkan oldu olalı Deniz Baykal genel başkanlıktan düştü düşeli Ahmet Yılmazkaya, Bayram Yılmakaya’nın babası eski milletvekili küfredip geziyor memlekette, genel başkana bunu samimi bir şekilde söylüyorum. Bunu bu partililerin hepsi bilir. Ben ne genel başkanıma bir terbiyesizlik yaptım bu yaşıma kadar ne genel başkan yardımcılarıma ne partililerime ne de örgütüme.”

 

KAYNAK : YURTAJANS

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.