Nagehan Alçı'ya Gaziantep Eğitim iş'ten Büyük Tepki » DevhaberDevhaber

18 Haziran 2021 - 06:23

Nagehan Alçı’ya Gaziantep Eğitim iş’ten Büyük Tepki

Nagehan Alçı’ya Gaziantep Eğitim iş’ten Büyük Tepki
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2021 - 23:17

126 views

DEVHABER  – Eğitim İş Sendikası Gaziantep Şubesi Özlük ve Hukuk Sekreteri Seçkin Cemil Bülbül, “Nagehan Alçı’yı öğretmenlere karşı olan kindar, vefasız, bilgisiz ve saldırgan tavırlarından ötürü Gaziantep Eğitim İş şubesi olarak kınıyoruz” dedi.

Alçı, “Hiç boşuna ‘Öğretmenler uzaktan eğitim istemiyor, okullarına kavuşmak istiyorlar’ demesinler. İsteyen insan ses çıkarır. Hani neredesiniz öğretmenler? Okullar açılsın diye ses çıkardığınızı duyamadık bugüne kadar. Onun yerine açılan sınıfları okutanlar ‘Bu haksızlık’ diye feryat ediyorlar. Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik. Aşı olmadan okul açılmasın diyorsunuz ama aşıya ulaşmak için etkili bir kampanya neden yapmıyorsunuz?” demişti.

Eğitim İş Sendikası Gaziantep Şubesi Özlük ve Hukuk Sekreteri Seçkin Cemil Bülbül, “Okulların hala kapalı olmasının sorumlusu salgının başlangıcından bu yana 1 buçuk yıl geçmesine rağmen okulları salgın koşullarında hala eğitim öğretim için uygun hale getirmeyen, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere internet hizmeti vermeyen, sendikamız başta olmak üzere öğretmenlerin aşı konusunda taleplerine yüz çevirip öğretmenlerin büyük çoğunluğunun aşılanmasını sağlamayan, aldığı kararları sürekli değiştiren ve eğitimi tamamen bir kaosa sürükleyen ve bu koşullar içinde plansız ve göstermelik bir şekilde okulları açıp yüzbinlerce insanın hayatını hiçe sayan başta özel okul patronu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve AKP iktidarıdır” diye konuştu.

Bülbül, “Nagehan Alçı, bu yorumları villasında yazarken öğretmenlerin vakaların en yüksek seviyelerinde bile kalabalık sınıflarda derslerine girdiğini, Sosyal Vefa Derneklerinde halkının yardımına koştuğunu ve mahalle salgın denetim ekiplerinde gönüllü olarak görev aldığından sanırız haberi yoktur. Eğitim-İş Genel Merkezinin öğretmenlerin aşılanmasıyla ilgili bakanlığa defalarca yazdığı yazılardan sosyal medya paylaşımlarından da haberi olmadığını bu yazısından anlamış olundu. Bakanlığın her okulu açmasıyla tırmanışa geçen vaka sayılarını ancak ve ancak aşı ile çözüleceği aşikârdır. Buna rağmen öğretmenlerin aşılanmasında da çok geç kalınmıştır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmenlerin yüzde 40’ı aşılandı demesine rağmen aşılanan üyelerimiz çok çok azdır. Son 15 günde 11 öğretmen arkadaşımız corona yüzünden vefat etti” ifadelerini kullandı.

Bülbül, Nagehan Alçı’nın daha öncesinde olduğu gibi öğretmenler hakkında mesnetsiz söylemlerine devam ettiğini hatırlatırken, “Kendisi de asıl sorumluları bilmekte ama yandaşlığının gereği olarak sorumluluğu okulların kapalı olduğu dönemde her türlü imkansızlığa rağmen evinden canlı ders yapan, gece gündüz öğrenci ve velilerini aydınlatmaya çalışan ; okulların açıldığı dönemde hiç biri aşılanmamış olduğu halde öğrencilerini yüz yüze eğitimden mahrum bırakmayan ve bu uğurda 11 ferdini kaybeden öğretmen camiasına atmaya çalışmaktadır. Yemezler” şeklinde konuştu.

Kaynak : gaziantepsabah.com

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.