İbrahim Karagül için AKP'nin orman yangınlarındaki başarısızlıklarını eleştirmek 'FETÖ ve dış mihrakların oyunu' » DevhaberDevhaber

11 Aralık 2023 - 01:49

İbrahim Karagül için AKP’nin orman yangınlarındaki başarısızlıklarını eleştirmek ‘FETÖ ve dış mihrakların oyunu’

Son Güncelleme :

09 Ağustos 2021 - 16:36

109 views
İbrahim Karagül için AKP’nin orman yangınlarındaki başarısızlıklarını eleştirmek ‘FETÖ ve dış mihrakların oyunu’

DEVHABER- Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, Türkiye’de toplumsal uyumu, morali, huzuru sabote etmek için her hafta yeni bir “kriz” üretildiğini iddia ederek, “Din, etnisite, mezhep, siyasi kimlik hepsi bir çatışma alanı olarak öne çıkarılıyor. İnançlar, değerler aşındırılıyor, toplumsal dayanışma ruhu sabote ediliyor. Ülke adeta büyük felaketlerle, büyük savaşlarla, büyük zorluklarla mücadele edemeyecek hale getiriliyor.

Kriz, çatışma, tartışma konuları özenle ve bilinçli olarak seçiliyor. İnsanların damarına basacak, onları yerinden hoplatacak, kuvvetle muhtemel önceden belirlenmiş konular bir anda bir bomba etkisiyle milletin üzerine salınıyor.

Bütün bunlar sistematik bir kurgu ile belirleniyor ve işleniyor. Belli “karargâhlar” üzerinden toplumsal çatışmaya ayarlı biçimde servis ediliyor. Muhalefet çevrelerinde oluşturulan “ekipler” üzerinden Türkiye’nin temel meselesiymiş gibi pazarlanıyor.” diye yazdı.

Türkiye’nin geleceğini tehdit eden siyasi proje ile karşı karşıya olunduğunu savunan Karagül, ““Muhalefet” görünümü altında bir iç tehlike servis ediliyor. Mesela orman yangınları ile mücadeleyi zaafa uğratacak şekilde konuyu başka yerlere çekmek, hedef şaşırtmak, devleti zayıf göstermek, milletin hassasiyetlerini provoke etmek bir iç tehdittir.

Yangında sabotaj varsa, onu araştıracakken perdelemeye çalışmak büyük bir kötülüktür.

Yapılanların muhalif olmakla alakası yoktur. Muhalif olmayı Türkiye’yi vurmak olarak algılayanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vuracağım diye Türkiye’ye vuranların, Erdoğan’ı devirmek için Türkiye’nin felaketine yatırım yapanların ülkeye verdiği zarar konusunda toplumsal bir bilinç dalgası inşa edilmelidir.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Karagül son olarak yazısında Türkiye siyasetinde orman yangınları üzerinden yapılan kirli planları FETÖ’ye, PKK’ye getirdi. Yazısının bu bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Sonra terör örgütleri (FETÖ, PKK vs) konum alıyor, “ağ”ları üzerinden içeride ve dışarıda pazarlıyor. En sonunda dışarıdaki medya konum alıyor. Dünyaya; “hastalıklı bir Türkiye” fotoğrafı sunuyor.”

Dış mihrakları da atlamayan Karagül AKP’nin başarısızlıklarını da dış mihraklara bağladı bağladı.

“İş başladığı yere dönüyor. Dışarıda kurgulanıyor, içeride pişiriliyor, yine dışarıda tamamlanıyor. Bir proje ABD, Avrupa ve BAE’de başlatılıyor, yine buralardaki karargâhlarda sonuçlandırılıyor.”

KAYNAK: Gazetemanifesto

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.