Gaziantepspor küllerinden doğuyor » DevhaberDevhaber

5 Şubat 2023 - 04:42

Gaziantepspor küllerinden doğuyor

Son Güncelleme :

27 Haziran 2021 - 17:50

273 views
Gaziantepspor küllerinden doğuyor

DEVHABER- Gaziantep 1. Asliye Hukuk Mahkemesince görülen davanın sonucunda, 2017 sonrası kongrelerin geçersiz olduğuna kararı çıktı ve dönemin başkanı Mutlu Özpineci’ye kulübün tekrar devrine karar verdi. Kulübün eski günlerine dönmesi için gerekli adımların atılacağını belirten ve Gaziantepspor ruhunu taşıyan taraftarlardan destek bekleyen Özpineci, “Elimizde deliler, belgeler var Gaziantepspor’un hakkını istiyoruz. Gaziantepspor bile bile batırıldı rant uğruna ya bu şehir yanımızda olacak ya da biz bu işin üzerine gideceğiz” dedi.

Kentin en önemli marka değerlerinden olan Gaziantepspor yönetimsel ve ekonomik sıkıntılardan sonra alt liglere düşmüş ve sonunda ligden çekilme kararı almıştı. İhtişamlı günleri hafızalarda kalan Gaziantepspor borçlarından dolayı çıkmaza girmişti. Kentin ileri gelenleri tarafından sahip çıkılmaya çalışılan Gaziantepspor dönemin kulüp başkanlarıyla yaşanan sıkıntılardan dolayı tarihi  bir yıkım sürecine girmişti. Gaziantep 1. Asliye Hukuk Mahkemesince görülen davanın sonucunda 2017 yılı sonrası kongreler geçersiz sayıldı ve dönemin başkanı Mutlu Özpineci’ye kulübün tekrar devrine karar verildi.

BİR BUÇUK MİLYON KAYIP

Gaziantepspor’un tekrar eski günlerine dönmesi için her türlü mücadeleyi vereceğini belirten Özpineci, “Kulübü bıraktığımda Zorlu Grup’tan aldığım 1,5 milyon kayıp altyapıdan çıkarttığım 100’e yakın futbolcunun aldılar yediler kayıp. Bunların hepsini tekrar talep edeceğiz. Hukuki mücadelemiz bitmiyor, bu sene bu takım bu lige çıkmazsa bile önce haklarını alacağız sonra lige çıkaracağız. Bizim kulübümüz inşallah ayakta kalacak” dedi.

GAZİANTEPSPOR’UN ARKASINDA DURUN

Dört yıldan beri hukuk mücadelesi içinde olduklarını belirten Özpineci, “Bizim 4 yıldan beri devam eden bir hukuk mücadelemiz vardı. Bu kulübün bu insanlardan tarafından gasp edildiği bir şebeke tarafından kulübe çöküldüğü çok şükür bu davamızı kazandık. Eğer ben Gaziantepsporlu olmasaydım bu hukuk mücadelesini kabul ettirmezdim. Mahkeme kararıyla kulübün devrini üzerimize aldık. Gaziantep’te yaşayanlar Gaziantepspor’un yaşamasını istiyorlarsa bu kulübün arkasından dursunlar. Şu anki yönetimler Gaziantepspor’u öldürmek istiyor” diye konuştu.

CELAL DOĞAN TESİSLERİ’NE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Celal Doğan Tesisleri’nin peşkeş çekildiğini iddia eden Özpineci, Celal Doğan tesislerini imara açmış belediye yüksek kat irtifaklı 85 dönüm yer burası Gaziantepspor’a tesis edilmiş bir yer. Gaziantepspor’u bu arazi için batırmak istiyorlar. Satılık insanlar burayı zapt ederek bunlara peşkeş çekiyorlar, ceplerine harçlık alarak. Sizle bu işin üzerindeyseniz ben zaten bu işin üzerindeyim. Omuz omuza sırt sırta bunun mücadelesini veririz. Şu andan aldığımız mahkeme kararıyla UEFA’ya gidiyoruz. Biz açıklamalarımızı gazeteler vasıtasıyla yapıyoruz. Elimizde deliler, belgeler var Gaziantepspor’un hakkını istiyoruz. Gaziantepspor bile bile batırıldı rant uğruna ya bu şehir yanımızda olacak ya da biz bu işin üzerine gideceğiz” şeklinde konuştu.

SEVGİM KALBİMDEN GELİYOR

Gaziantepspor sevgisinin kalbinden geldiğini söyleyen küçük kız çocuğu Gülnisa Narcı, “Gaziantepspor sevgisi kalbimizden  geliyor biz bu takımı tuttuk bırakmayacağız. Takımı destekleyen herkese çok teşekkür ederiz. Büyük iş insanları şehrinize sahip çıkını bu takımı yalnız bırakmayın” dedi.

GAZİANTEPSPOR AŞKIM AİLEMDEN

Ailesinden gelen bağ ile Gaziantepspor’u çok sevdiğini belirten Ceren Sılatulu ise,  “Ben bu takımı çok seviyorum. Bırakmayacağım. Bu takımı önceden ayakta tutanlardan tekrar yardımlarını bekliyorum. Bu armayı yaşatmaya devam edelim” diye konuştu.

GAZİANTEPSPORLA BÜYÜDÜM

Çocukluğundan beri Gaziantepspor ile bir bütün olduğunu söyleyen sınıf öğretmeni Hanifi Toğrul, “Gaziantepspor ile gözlerimizi açtık. Allah kısmet ederse de Gaziantepspor ile de gözlerimizi kapatacağız. Bu takımın hangi ligde olduğunun bir önemi yok Gaziantepspor’un olduğu her yer bizim için süper Lig’dir.  Biz bu armayı yaşatalım çocuklarımıza bu arma sevgisinin yaşatalım” dedi.

ANADOLU TAKIMLARINA SAHİP ÇIKIN

Gaziantepspor’a destek veren Diyarbakırsporlu bir taraftar ise takımlarımız zor günlerden geçiyor anadolu takımlarına sahip çıkmamız lazım. Gaziantepspor’un geçmişte olduğu gibi iyi bir duruma gelmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

 

youtube abonnees kopen

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.