Gaziantep Tüm Belsen'den " Hizmet İçi Eğitim'ine " tepki » DevhaberDevhaber

11 Aralık 2023 - 01:47

Gaziantep Tüm Belsen’den ” Hizmet İçi Eğitim’ine ” tepki

Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 22:50

286 views
Gaziantep Tüm Belsen’den ” Hizmet İçi Eğitim’ine ” tepki

DEVHABER  –  Gaziantep Tüm Belsen Şubesi, Büyükşehir Belediyesinin ” Hizmet İçi Eğitim ” sınavına tepki verdi

Tüm Bel Sen Gaziantep Şube Başkanı Niyazi Çevik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan ‘Hizmet İçi Eğitim’ Sınavına tepki gösterdi.

Çevik, yaptığı açıklamada, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan ‘Hizmet İçi Eğitim’ Sınavını kınıyorum. Çünkü pandemi sürecinin devam ettiği bir dönemde tüm yüz yüze sınavlar iptal edilirken, bu sınav pandemi kurallarını hiçe sayarak yüz yüze yapılması Zabıta memurlarının hayatlarını riske atmıştır. Kaldı ki ‘Belediye Zabıta yönetmeliğinin ‘Tanımlar’ başlıklı 4/D bendinde Görevde yükselme eğitimi kapsadığı aynı yönetmeliğin ‘Görevde yükselme eğitiminin konuları’ başlıklı 21’inci maddesi ile de zabıta personeline verilecek hizmet içi eğitim konuları belirlenmiştir” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Personelleri Covid-19 Pandemisinin en sert sürecinin yaşandığı şu günlerde insan sağlığının kazanılmasını, korunmasını, sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için kendi sağlığından feragat ederek virüse aldırış etmeden bin bir türlü zorluklara, sıkıntılara rağmen canla başla, canını dişine takarak mesleğini icra ettiklerini belirten Çevik, “Tüm dünya da olduğu gibi ülkemiz özellikle Gaziantep zor bir süreçten geçmektedir. Kentte ki vaka sayıları artarken, Koronavirüs ile mücadelede maske, hijyen ve sosyal mesafenin önemi her zaman vurgulanmaktadır. Fakat Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan ‘Hizmet İçi Eğitim’ Sınav zabıta memurlarının sağlıklarını ve hayatlarını riske atmıştır. Çünkü bu dönemde tüm toplantılar video konferans yolu ile yapılıp, sınavların iptal edildiği bir zaman diliminde, bu sınav yüz yüze yapılmış olup sosyal mesafe kuralları hiçe sayılmıştır” ifadelerini kullandı.

Başkan Çevik, “Hal böyle iken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından haksız ve yasal dayanağı olmayan uygulama ve görevde yükselme adı altında mevzuat dışı uygulamalarla Zabıta personeline yönelik zulüm ve keyfi uygulamaların ardı arkası kesilmiyor. 23 Aralık 2020 tarihinde Zabıta Daire Başkanlığı kurum Whatsapp hesabı üzerinden mesaj yoluyla Zabıta personeline 29 Aralık 2020 tarihinde ‘Hizmet içi Eğitim Sınavı’ yapılacağı duyurusu bildirmişlerdir”

“Kötü çalışma koşulları yetmezmiş gibi Zabıta Daire Başkalığının bu keyfi ve mevzuat dışı (yandaş, adamcılık ve mevzuat dışı, keyfi) uygulamalardan bıkmış ve yaka silker duruma gelmiştir. Sonuç olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Zabıta memurlarının çalışma koşullarını iyileştirmesini ve keyfi ve mevzuat dışı uygulamanın derhal iptal edilerek yasalar çerçevesinde mevzuata uygun olarak tüm zabıta personelini kapsayacak şekilde, uygun ve sağlıklı koşullarda zamanında yapılmalıdır.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.