Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Kendi DNA testini yaptırırsan ölen teröristin test sonuçlarını görmüş ve anlamış olursun » DevhaberDevhaber

11 Aralık 2023 - 03:11

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Kendi DNA testini yaptırırsan ölen teröristin test sonuçlarını görmüş ve anlamış olursun

Son Güncelleme :

04 Ekim 2022 - 11:48

67 views
Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Kendi DNA testini yaptırırsan ölen teröristin test sonuçlarını görmüş ve anlamış olursun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin Mezitli’deki polisevi saldırganının kimliği tartışmalarına ilişkin olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Kendi DNA testini yaptırırsan ölen teröristin test sonuçlarını görmüş ve anlamış olursun” dedi.

Bahçeli, anket şirketlerine yeniden eleştirdi. Yunanistan’ın Lozan Antlaşması’nı ihlal ettiğini söyleyen Bahçeli, “Dünyaya ilan ediyorum, hakkımızı yedirmeyiz. Hakkımızdan vazgeçmeyiz. Hakkımızı ve hukukumuza göz koyanların gözünü oyarız.” açıklamasını yaptı.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin konuşmasından başlıklar şöyle:

“2023 yılında bir yanda cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü gururla kutlayacak, diğer yanda da tarihi nitelikteki iki imtihanla karşılacağız.

TBMM’de milletimizin beklenti ve taleplerini de birer birer yasalaştırarak hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi hiç şüphesiz EYT’li kardeşlerimizin mağduriyetleridir. Ümit ediyorum ki bu yıl bitmeden bu yara kapanacak, bu adaletsizlik köklü bir çözüme kavuşturulacaktır.

MHP, hiçbir vaadinin altında kalmamıştır, Cumhur İttifakı hiçbir sözünü unutulmuşluğun karanlık mahsenine terk etmemiştir.

2023 yılına çok sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Kılı kırk yaran kuyumcu titizliğiyle, her ayrıntıyı düşünen, her imkânı seferber eden, her ihtimali dikkate alan basiretli bir kavrayışla çalışmalarımıza hız veriyoruz.

Bildiğiniz gibi güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023, siyasette yeni dönem cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi stratejik hedefler temasıyla 9 bölge toplantısı yapmıştık. 30 Ekim 2021 – 9 Aralık 2021 Adım Adım 2023 temalı çalışmalarını yurdumuzun tamamında gerçekleştirmiştik.

18 Şubat 2022 tarihinden itibaren üç etap halinde 29 Eylül 2022 tarihine kadar çalışmalarımızı hamdolsun başarı ile ifa ettik.

Her insamızı kardeş, her bölgemizi aziz bildik. Geleceği birlikte inşa etmek için sözleştik.  Gördük ki Türk milletinin zillete düşme ihtimali 2023 yılında sonu meçhul bir maceraya atılma iradesi asla söz konusu değildir. Müşahade ettik ki Cumhurbaşkanı kendi varlığına sonuna kadar sahip çıkacaktır, bunu da Cumhur İttifakı eliyle yapacaktır.

MHP olarak 4 Eylül 2022’de Sivas’ta düzenlediğimiz açık hava toplantımızla 2023 seçimlerinin kampanya dönemini başlattık. Açık hava toplantılarımızla meydanın boş olmadığını cümle aleme ispat ettik.

Dostlar sevindi, düşmanlar çok şükür çatır çatır çatladı. Açık hava toplantılarımızın görkemiyle gözleri faltaşı gibi açılanlar geride kalan eylül ayı içinde dondu kaldılar. Şok geçirdiler, ne diyeceklerini şaşırdılar.

Satılmış anketçilerde eğer yüz kaldıysa sokağa çıkıp çıkmamayı, kamuoyu araştırması yapıp yapmamayı bir kez daha düşünmelerinde yarar olacağı kanaatindeyim.

MHP Türk milletinin ruh kökü, tarihin kükreyen sesi, Türklüğün ebediyen tütecek ocağıdır. Anketler şunu söylemiş bunu söylemiş bizim için vızıltıdır.

Önümüzdeki cumartesi başlamak suretiyle Adım Adım 2023 – Köyüm benim sohbet toplantılarıyla bir kez daha sevda seferine çıkıyoruz.

Aday belli karar net diyeceğiz. Bizim cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sonuna kadar haykıracağız. Cumhur İttifakı’nın anayasayı değiştirme çoğunluğuna ulaşması için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız.

Önce ülkem ve milletim diyen her insanımızı saflarımıza çağırıyorum. Milli birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen her insanımızı aramıza buyur ediyorum. Biz birlikte Türkiyeyiz diyen vatansever yüreklerle çok daha güçlü olacağımıza inanıyorum.

İran’da Mahsa Amini isimli bir genç kızın başörtüsünü doğru bağlamadığından dolayı gözaltına alınması ve sonrasında patlayan şiddet olayları neredeyse bir isyan noktasına ulaşmıştır. Kadın hakları özgürlük üzerine inşa edilen gösteriler dış etkenler kanalıyla farklı bir boyut kazanmıştır. Bizim dileğimiz İran’da sükunet, huzur ve istikrar ortamının bir an evvel hâkim olmasıdır.

Yunanistan, ABD’nin dolduruşuna gelip Türkiye’ye meydan okumaktadır. Ülkemize Akdeniz ve Ege’den silah gösterilmektedir. Lozan ve Paris anlaşmalarının açık hükümleri yok sayılmaktadır. Türkiye, batıdan doğudan hatta kuzeyden çembere alınmaktadır. Geldiğimiz bu aşamada Yunanistan’ın Kuzey Ege adaları ile 12 Ada üzerindeki egemenlik iddiaları kesinlikle haksız ve hukuksuzdur.

İkinci Balkan Savaşı’ndan sonra Londra’da toplanan bir konferansta  Gökçeada, Bozcaada ve Meis Adası Osmanlı’ya bırakılmıştı. İşgal altındaki diğer adalar ise askeri maksatlarla kullanılmamak ve silahlandırılmamak kaydıyla Yunanistan’a verilmişti.

Aslında bu adaların mülkiyeti değil sadece kullanım hakkı Yunanistan’da kalmıştı. Lozan Antlaşması’nın 12. Maddesi ile bu statüko tescil edilmişti. Yunanistan bu hükmü kasten ihlal etmiştir.”

Dünyaya ilan ediyorum, hakkımızı yedirmeyiz. Hakkımızdan vazgeçmeyiz. Hakkımızı ve hukukumuza göz koyanların gözünü oyarız.

Hak demek şeref demektir. Şerefimiz için de seve seve şehadeti göze alacağımızı asla akıllarından çıkarmamalı. Yunanistan Başbakanı, Türkiye’nin Ege’de yalnız olduğunu söylemiş, halt etmiş, baltayı taşa vurmuş. Yalnız değiliz, Allahımız, milletimiz, tarihimiz, ulaşacağımız zaferlerimiz var. Karnı acıkan katık istemez, uykusu gelen yastık istemez, hedefe kitlenen rüzgâr beklemez.

Bir masada oturmaktan, birbirlerinin ayağını kaydırmaktan yaptıkları başka bir şey yoktur. Geçtiğimiz pazar günü ikinci tur görüşmelerine başlayan zillet partilerinin ortak açıklamalarından yine bir sonuç çıkmamıştır. Bu acizler koalisyonu su kaynatmıştır. Zillet partilerinin birbirine güveni kalmamıştır. Her birinin gündemi farklıdır, aday profilleri başkadır. Şimdiden koltuk kavgasına tutuşmuştur. Diyorum ki bunlardan ne köy ne kasaba olur.

Gösterecekleri adayları Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacakmış. Yüksek uçan alçak düşer, eğreti ata binen erken düşer. Hele bir adayınızı açıklayın. Ağız aşa değse de başınız eninde sonunda taşa değecektir. 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını da mutlaka görecekler.

Kılıçdaroğlu’nun durumu kritiktir. Cumhurbaşkanı adayı olmak için gözünü hırs bürümüştür. Bizim için sorun yoktur. İP başkanının Kılıçdaroğlu’na şükran duyacağını söyledikten sonra, 31 Mart’ta borçlarını ödediklerini söylemesi taktik bir hamledir. HDP ile masa altında el ele tutuşup, masa üstünde restleşenlerin itibarı sıfırdır. Biz kimin ne olduğunu neyi hedeflediklerini iyi biliyoruz. Hiç kimse bize hikâye anlatmasın.

CHP demek HDP demektir. CHP demek İP demektir. HDP demek PKK demektir. Cinayet demektir, ihanet demektir. Zilletin diğer ortakları da küsurat partilerinden başka bir şey değildir.

Mersin Mezitli Polisevi’ne CHP’nin gazeteci kisveli teröristi kanlı bir eylem düzenledi. Bir polisimiz şehit olurken bir polisimiz de yaralandı. Bu hain terörist CHP’nin gazeteci olarak sahip çıktığı bir katildi. CHP ile PKK’nın bir kez daha yolu kesişti. Devletin açıklamasına güvenmeyip PKK’nın sefil beyanına itibar eden Kılıçdaroğlu Mersin’deki etkisiz hale getirilen teröris için duyanları bu kadar da olmaz dedirtecek şekilde DNA testi istedi. Sayın Kılıçdaroğlu sen kimin yanındasın, haber kaynakların kimler? PKK’nın telkin ve tesirine kapılmak taşıdığın sorumlulukla bağdaşmıyor.  DNA testi isterken hiç mi utanmadın? Kendi DNA testine yaptırırsan ölen teröristin test sonuçlarını görmüş ve anlamış olursun. CHP’nin tutuklu ve hükümlü sözde gazetecileri kan döküyor, kurşun atıyor, PKK kamplarında eğitim görüyor.

Teröriste gazeteci diyenler bizim gözümüzde teröristtir. Haine merhamet mazluma ihanettir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.