ANTEP'TE DEVA DEPREMİ,ALANA SIĞMADI İNSANLAR » DevhaberDevhaber

6 Haziran 2023 - 18:41

ANTEP’TE DEVA DEPREMİ,ALANA SIĞMADI İNSANLAR

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2022 - 21:37

153 views
ANTEP’TE DEVA DEPREMİ,ALANA SIĞMADI İNSANLAR

DEVHABER  –  DEVA Partisi lideri Ali Babacan, ülke gündemine oturan Gaziantep mitinginde iktidara yüklendi. Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret ederek “Duyuyor musun Beştepe? Bugün burası Demokrasi Meydanı. Biz dimdik ayaktayız” dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan seçim çalışmalarının ilk mitingini Gaziantep’te başlattı. Miting meydanı konusunda iktidar ile ters düşen ve ülke gündemini belirleyen ‘DEVA Gaziantep Mitingi’ nihayet gerçekleşti.

Oldukça yoğun ilgiyle takip edilen mitingde tahminlere göre 20-25 bin kişi miting alanını doldurdu. Mitingin açılış konuşmasını DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya gerçekleştirdi. Kaya, “Atasıyla, şanıyla, destanıyla güzel Gaziantep bugün bir başka güzelsin. Makamlara inat, makama değer katanlar olmak için geliyoruz. Bizler milletimizi bu kabustan uyandırmaya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ali Babacan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“Bugün burası demokrasi meydanı”

Ali Babacan, Gaziantep Demokrasi Meydanı’nın kendilerine önce tahsis edilip ardından karardan vazgeçilmesi üzerine iktidara yüklendi. Babacan, “Duyuyor musun Beştepe? Bugün burası Demokrasi Meydanı. Biz dimdik ayaktayız. Demokrasi Meydanında miting yapmamız engellendi fakat bize her yer Demokrasi meydanı. DEVA’yı durduramayacaksınız. İstediğiniz kadar Valilikleri, Belediyeleri maşa olarak kullanın. Siz DEVA Partisini engellemeyi ancak rüyanızda görürsünüz” ifadelerini kullandı.

“Demokrasiyi katlettiniz”

Babacan, Demokrasi Meydanı üzerinden iktidarı eleştirmeye devam ederken, “Geldiğimiz noktada demokrasiyi bitirdiniz. Demokrasi mi kaldı?” dedi. Ali Babacan konuşmasına devam ederek şu ifadeleri kullandı; “Sayın Erdoğan duy burayı duy. Burası bugün demokrasi meydanı. Siz memlekette demokrasi bırakmadınız, demokrasiyi katlettiniz. Demokrasi mi kaldı?”

“Dışınız kalaylı içiniz vayvaylı”

Sizin dışınız kalaylı içiniz vayvaylı olabilir. Çok şükür bizim içimiz dışımız bir. Bizim özümüz bir sözümüz bir. Bizim içimizde kalaylı dışımızda kalaylı.”

“Deva gümbür gümbür geliyor”

Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Duy, Gaziantep’i dinle. Krizlerin ortağı Bahçeli’yi de yanına al! Gaziantep ne diyor? Yeter artık diyor. Demokrasi, atılım diyor. Tüm Türkiye artık değişimin vakti geldi diyor. Bak Gaziantep’e, DEVA gümbür gümbür geliyor. Yurdun dört bir yanında iktidara yürüyoruz, emaneti teslim almaya geliyoruz. Seçim günü hep beraber mührü damgaya vuracağız. Tüm barajları yıkacağız. Hep beraber başaracağız! Milletin vicdanına güveniyorum. Daha önce yaptık yine yaparız; daha önce yaptık daha iyisini yaparız.

Biz buradayız, iktidardakiler nerede? Sabah akşam hikâye anlatıyorlar. Bırak hikâyeyi marul olmuş 10 lira ya! Pazarda tane ile meyve sebze satılıyor. Etiketlere yarım kilo fiyatı yazılıyor ya! Ekonomiyi batırdınız batırdınız. Bir yandan da ülke sınırlarını kevgire döndürdünüz! Milyonlarca insanı hesapsız, kitapsız sınırlardan bu ülkeye aldınız. Her yerden geliyorlar. Gelmeye de devam ediyorlar. Daha geçen aylarda binlerce Afgan Türkiye’ye giriş yaptı. Hepsi erkek, hepsi genç. Hükümete soruyorum; siz ya bu ülkenin Hudut güvenliğini sağlayamıyorsunuz ya da Amerika ile anlaşıp Taliban’dan kaçanları Türkiye’ye yığıyorsunuz. Hangisi doğru?

“Faizi de enflasyonu da patlattın”

2018’de yetkiyi bana verin faiz de enflasyon da düşecek demedin mi? İkisini de patlattın! 4 yıl oldu. Aklına gelip de yapamadığı hiçbir şey yok, tek imzayla yapıyor. Karneyi koyalım ortaya. O karnede hayat pahalılığı, yüksek enflasyon, derin yoksulluk, işsizlik var.

“Erdoğan kendini Beştepe’ye hapsetti”

Sayın Erdoğan artık sokağı görmüyor. Kendini Beştepe’ye hapsetti. Gördüğü tek fatura, tek komşusu yok. Vatandaşın anası ağlıyor ya. Haberi yok. Adana’dasın, atla gel Antep’e, sokaklarda bir tur atalım.

Bunlar bazılarının varlığına varlık kattılar. Memleketi eski karne günlerine döndürdüler! Kurtuluş Savaşı günlerindeki yokluğa mı geri dönüyoruz? Siz bu insanları savaş günlerinin yokluğuna mahkûm ediyorsunuz; sonra sabredin, şükredin diyorsunuz! Bu ülkeyi bu hale siz düşürdünüz! Ortada Beştepe yapımı ‘yerli ve milli’ bir kriz var. Ama bunlar esnafı suçlu göstermeye çalışıyorlar. Fahiş etiketlerle mücadele edeceğiz diyorlar, sen önce kendinle mücadele et. Enflasyonun sebebi sensin.

“Bahçeli 2001 krizinde de hükümete ortaktı”

Bir yanında her konuşmasında öfke nöbeti geçiren, hakaret etmeden konuşamayan krizlerin ortağı Bahçeli, diğer yanında 28 Şubatçı Perinçek var. 3’ü kafa kafaya verdi adalet, dış politika, sığınmacı, eğitim krizi her krizi çıkardılar.

Bahçeli 2001 krizinde de hükümete ortaktı. Bankaları batırdılar, esnafı borca gömdüler. Yazar kasa fırlatıldığında Bahçeli’nin ofisi o binadaydı.

“200 lira tedavüle çıktığında 123 dolardı, bugün 12,5 dolar”

“Paramızı pul ettiler, pul. Şu para var ya, şu para 200 lira. Demokrasimizi de ekonomimizi de güçlendirdiğimiz dönemde tedavüle çıkmıştı. O günkü değeri 123 dolardı. Bugün kaç dolar? 12,5 dolar. Hiçe döndü, pula döndü. Memleketi düşürdükleri durumun özeti bu.”

“Ülkemizi öfkeye teslim etmeyeceğiz”

“Ülkemizi asla öfkeye teslim etmeyeceğiz Türkiye’yi barışın, huzurun, özgürlüğün limanına sağ salim yanaştıracağız. Haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik son bulacak. Ayrımcılık, torpil son bulacak. Kamuda mülakatı kaldırıp atacağız. Adaleti biz tesis edeceğiz.”

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçeceğiz”

“Hukuku biz ayağa kaldıracağız. Demokrasimizi biz yükselteceğiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçeceğiz. Bu pahalılık, bu yoksulluk, bu baskı dönemi bitecek. Özgür ve zengin bir ülke olacağız.”

“DEVA Partisi varsa umut vardır”

“Sakın unutmayın kardeşlerim. DEVA Partisi varsa umut vardır. DEVA Partisi varsa adalet vardır. Güven bizde. Çözüm bizde. Anahtar bizde. Türkiye’nin demokrasi maratonunu hep beraber koşacağız. Yerle bir ettikleri demokrasimizi hep beraber ayağa kaldıracağız. Umudu hep beraber yükselteceğiz. Heyecanımızı hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Bu iş çözülecek. Az kaldı.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.