ADALET BAKANI GÜL VE ŞAHİN ALEVİ KADINLARLA BİRARAYA GELDİ » DevhaberDevhaber

22 Şubat 2024 - 11:35

ADALET BAKANI GÜL VE ŞAHİN ALEVİ KADINLARLA BİRARAYA GELDİ

Son Güncelleme :

10 Mart 2019 - 19:10

133 views
ADALET BAKANI GÜL VE ŞAHİN ALEVİ KADINLARLA BİRARAYA GELDİ

DEVHABER  – Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesinin düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesinin düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yeter Eyyupoğlu Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle düzenlediği toplantı nedeniyle bir açıklama yaptı. Eyyupoğlu yaptığı açıklamada Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e bu güzel günü kendileriyle paylaştıkları için teşekkür ederek dünyada kadının ve kadın haklarının önemine vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü;

Kadına saygı da, saygısızlık da ailede öğrenilir. Yaşamda ilk öğretmen kadındır, anadır.

Kadınlar insan dünyasının bir diğer yarısıdır. Dünyanın bir yarısı erkek, diğer yarısı kadındır klasik bir söz vardır. ‘Hayatta her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olur.’ denir

Başarı bir ekip işi. Başarmak için önce eğitim şart. Tahsil demiyorum, eğitimden söz ediyorum. Kişinin ilk öğretmeni anasıdır. Yani kadındır. Zor durumda kalındığında çocuğun ilk yardım çığlığı hep “anne” olmuştur.

Kadın haklarını toplumun daha iyiye gitmesi için savunuyoruz.

Ama her nasılsa  iyisinin de , kötüsünün de faturası kadına çıkıyor.

Barış deyince de daha çok, kadın akla geliyor. Adaletin simgesi olan adalet heykelinde her bir elinde  terazi tutan figürün sembolü de kadındır.

Farklı milletlere, dine ve mezhebe mensup insanların birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşadığı  ortamı sağlayanlarda kadınlardır. Erkek öfke yüklüdür, kadın yürek doludur. Yüreği ise yufka yüreklidir.

8 Mart dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve  daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri bir gündür.

Kadın adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur.

Cumhuriyet ile kazanılmış haklar ve özgürlüklerle birlikte yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.

BU GÖNÜL SOFRASINDA BİRLİKTEYİZ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaptığı konuşmada Devletin farklılıkları, inançları, yaşam tarzlarını korumak için var olduğunu ifade ederek, devletin meşruiyetinin de gerekçesinin farklılıkları bir arada tutmak olduğunu vurguladı.

BU TOPRAKLARIN, MEDENİYET TOPRAKLARININ KADIN MEDENİYETİNE İHTİYACI VAR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yaptığı konuşmada;

“Ne yazarsa yazsın hepimiz anneyiz, hepimiz kadınız, bizi biz yapan değerler de çok ortak düşüncemiz var. Partimiz, yaşam şeklimiz, inancımız ne olursa olsun 2 dakika sonra anne dili ile konuşuyoruz 2 dakika sonra kadın dili ile konuşuyoruz.Kendimize dair çok özel duygularımız var.Bu güzel bir etkinlikte kadının bir emek olduğunu, kadının bir yürek olduğunu, fedakarlık olduğunu, kadının duygusal zekâsının vicdanı ile, sevgi ile, hayata bakışı ile aslında dünyaya ne kadar yürekli olduğunu yeniden görüyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.