Yazı Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 11:35 Bu yazı 432 kez okundu
 
YALAN hepsi ama hepsi YALAN
Havva DİLEK / ANTALYA
alivefa@devhaber.net
 
 

YALAN  hepsi ama hepsi YALAN

 

Kriz falan yok orta da.

 

Doların yükseldiğini nerden çıkarıyorsunuz anlamıyorum.

 

Altan ittirenler  olabilir ama yükselmiyor canım.

 

Sakın ha, işten çıkarılan işçi haberlerine itibar etmeyin, bunların hepsi Trump’un uydurmasıdır.

 

Çocuğuna okul pantolonu alamadım diye intihar eden baba külliyen yalan haber, hepsi basının uydurması, inanmayın bunlara.

Okul masraflarını karşılayamadığı için kapı kapı dolaşmak zorunda kalan bir anneye ait o fotoğrafın  gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

 

Bu ülke de 2,5 milyon okumaya yazma bilmeyen mi olur, diyenler var ise kesinlikle yalan söylüyorlar. Aman deyim uyanık olun böylelerine karşı.

 

Hastane kuyruğu ne demek yahu. Çünkü bizde herkes sırasını bir telefonla alır,  saatinde muayenesini olur, beş kuruş ilaç parası da vermez. Veren var mı sorarım sizlere ?

 

Gördüğünüz fotoğrafların hepsi fotomontajdır, gözünüzü seveyim yalancılara şu itibar etmeyiniz.

 

Birileri çıkıp ta, dolar yükseldi diye yüksek  maliyetli malzeme gerektiren ameliyatlar yapılmayacak artık diyorsa, inanmayacaksınız. Çünkü yalan.

 

Hiçbir ilacın fiyatı değişmez bizde, dışarıdan bir tek ilaç satın almıyoruz,kim aksini söylerse zinhar.

Sağlık çalışanlarımız en mutlu kesimdir bizim. Bir hemşireye 522 kişi düşecek mümkün mü ? Güldürmeyin insanı, bizim  o kadar geri bir ülke olmamıza imkan var mı arkadaş ? Hele ki yılda çift haneli rakamlarla sağlık çalışanları şiddete uğrayacak, mümkün değil.

 

Kronik (süregen) hastalıkların tedavilerinin masrafları devletimizce karşılanır, fark ücretlerine yüzde yüzde zam haberleri gazetelerin yakıştırmasıdır. Aman deyim kanmayın bu söylenenlere. Firmalar arayıp dese bile sakın ola inanmayın.

 

Ülkemizde ki banka faizleri  hiç değişmez, değiştiremezler çünkü.

 

Kredi faizlerinin yükseldiği tamamen gerçek dışıdır. Böyle haberleri  ülkemizin huzurunu bozmak için çıkarıyorlar. Çalışan lobisinin uydurmasıdır  tüm bunlar.

 

Ülkemizde kişi başına tüketilen et miktarı Avrupanın bile üzerindedir, sizi yanıltmalarına izin vermeyin, sakın.şeker  ithal etmeyen tek ülkeyiz nerdeyse, bütün ürünleri kendimiz  üretiyoruz, millidir hepsi. Fabrika sattığımız  görülmemiştir hiç. Yalan yanlış bilgiler veriyorlar sizlere, kanmayın, aldanmayın.

 

Soğanın başına gelen haberlerle kafanızı şişirdiler. Soğanın fiyatı hiç yükseldi mi düşünün bir kere ?

Pazar da domatesin fiyatı sudan ucuz, gidin bakın hele nasıl yalan söylüyorlar.

Marketler de hiçbir ürünün fiyatı değişmemiştir, değiştiğini söyleyenler yalan söylüyorlar efenim.

Elektiriğe hiç zam yapılmadı mesela, herkesin  evinde buzdolabı da var üstelik ve gönül rahatlığı ile çalıştırabiliyor. Buzdolabına gıcık  dış güçlerin  sizi kışkırtmasına izin vermeyin ne olur.

 

Öyle ücretini alamadığı için eylem yapan oldu mu hiç.  Hamam böceği , tahta kurusu hikayelerine  nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum.

 

Bizim ülkemizde ki ücretli çalışanların ücretleri  dünya sıralamasında en üst seviyelerdedir ve işsizim de yoktur üstelik.

Yalan mı..?

 

 

 
Etiketler: YALAN, , hepsi, ama, hepsi, YALAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı