Yazı Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 19:13 Bu yazı 6914 kez okundu
 
ŞEHİRİN GÖBEĞİNDEN EŞKİYALIK
Mehmet ERKEK
 
 

Yaklaşık bir ay önce bey mahallesin de  Belediye ye ait bir arsada oto park yapma çalışması başlatıldı

Buraya kadar her şey normal. 

 

Ama çalışma başlayınca kamyonların  ve iş makarnalarının gürültüsünden değil uyumak durmak bile olanaksızlaştı .

Çalışmalar gece saat 03,00 04,00.  kadar sürünce halıyla yetkililerle konuştum bu yaptığınız şeyin doğru olmadığını, biz uyuyamıyoruz hata oturmaktan bile zorlanıyoruz,  bu işi belli bir zaman diliminde yapmanız   gerekli aksi taktirde burada ikamet etmek olanaksızlaşır dedim.

 

Gülse&MCK İnşaat  iş ortaklığı diye bir firma bu firmanın ismini bir tabelaya yazıp inşaat alanının kenarına diktiler daha sonra üzerine muşamba örtüp kamufle ettiler .

 

Firma yetkilisi bana bu devlet işidir ne zaman isterse o zaman çalışır hiç kimse müdahale edemez dedi.

Bende bu arkadaşa hiç kimsenin  kimseyi rahatsız etme hakkın olmadığını ve şikayetçi olacağımı söyledim.

İlk olarak 153 u aradım 153 deki arkadaş bana Şahinbey zabıta karakolunun mıntıkası olduğunu orayı aramamı istediler  aynı zamanda telefon numarası da verdiler aradım karşıma bir arkadaş çıktı bu işin büyükşehir belediyesin olduğunu büyükşehir belediyesi bizim üstümüzde olduğunu 153 e şikayet kaydı yaptırmanız gerekmektedir aksi taktirde müdahale etmemiz mümkün değil dedi.

 

Ben tekrar 153 u aradım yine ayni 153 deki arkadaş bana ayni şeyleri söyleyince ben şikâyette bulunuyorum kayıt almanız lazım dedim tartışmamız sonucu arkadaş kayıt oluşturdu  tekrar Şahinbey zabıta karakolunu aradım zabıta olay merciine geldi biraz konuştular konuşmaları duymadım zabıta gittikten sonra çalışma devam etti ben tekrar Şahinbey zabıta karakolunu neticeyi öğrenmek için aradım karakolda telefona çıkan arkadaş ben amirimi vereyim onunla konuşun dedi kendini amir olarak tanıtan arkadaş biz olay yerine gittik 11 000 tl ceza kestik dedi. Bunun dışında yapabileceğimiz bir şey yok dedi ben çalışmanın devam ettiğini uyuyamadığımızı ne yapmamız gerektiğini sorduğumda pazartesi mahkemeye başvurman lazım dedi. 153 ü neticeyi öğrenmek için tekrara ardım 153 bana cevap veren kadir isminde ki arkadaş  bana bu firmanın akşam saat 20.00 kadar iznin olduğunu onun dışında çalışma yapma yetkisinin olmadığını söyledi ancak biz bu kadar müdahale yapabiliyoruz dedi. 

 

Soruyorum:

1)  Zabıtanın ve Polisin müdahalesine rağmen bu firma bu iş makinaları ile hala sabahlara kadar çalışma yapıyorsa ne polis nede zabıtayı yasaları hiçe sayıyorsa bu eşkıyalık değil de nedir. ?

2)  Eğer memleketin asayiş ve güvenlik kuvvetleri ve yasaları bu eşkıyalığa müdahale edemiyorsa yanı yasal çalışmasını sağlayamıyorsa

3)  Bu firma çalışanlarının kullandıkları  yaklaşık on tane aracı girişi olmayan tek yönlü yolun kenarına park etmek sureti ile zaten sorunlu olan araç trafiğinı içinde çıkılmaz bir hale neden oluyor da müdahale edilmiyorsa  burada büyük bir sorun var demektir ve bu sorunu kim çözecek?

 4) Evlerimizin ve iş Yerilerimizin içine tozdan topraktan girilmiyor gürültüden uyuyamıyoruz giderek  sağlığımız bozulmaktadır bunun hesabını kim verecek?

 

Defalarca  hem 153 e hem 155 e şikayette bulunmama rağmen dozun toprağın içinde sabahalar a kadar  devam eden taş kırma makinalarının o dayanılmaz seslerine direnmeye çalışıyoruz resmen Şehrin göbeğinde   yasalara rağmen yasalar ve insan hakları çiğnenmekte deyim yerinde ise eşkıyalık yapılmaktadır.

 

Acaba şikayetlerimiz yetkililere bildirilmiyor mu?

 

Bu yazım aynı zamanda suç duyurusu niteliğindedir. Büyükşehir Belediye  Başkanımız Sn Fatma Şahini  Sn. Valimizi ve diğer yetkilileri  göreve davet ediyorum.

 
Etiketler: ŞEHİRİN, GÖBEĞİNDEN, EŞKİYALIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı