Yazı Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 16:35 Bu yazı 7841 kez okundu
 
Ahmet Şık: Tek doğru;kimse doğruyu söylemiyor
Ahmet ŞIK
alivefa@devhaber.net
 
 

Ahmet Şık: Tek doğru;kimse doğruyu söylemiyor

 

Darbe gecesi CB Erdoğan’ı öldürmek/teslim almak için Marmaris’e giden suikast timlerinin ifadelerinde/olayda sizce de gariplikler yok mu? İddialara göre, Marmaris’te bulunan Erdoğan’ın yerini CB Başyaveri Ali Yazıcı suikast timine bildirmekle görevliydi.

 

İfadelere göre, Başyaver Yazıcı’nın verdiği öne sürülen bilgilerle Erdoğan’ın Marmaris’te olduğu belirleniyor!

 

15 Temmuz 16.25’te Sözcü web sitesinden yayınlanan haberde Erdoğan’ın nerede kaldığına kadar anlatılmıştı. Suikast timinin, Sözcü kadar bilgisi yok ve Erdoğan’ın yeri konusunda kesin nokta bilinmiyor

 

Darbeciler, bu eksiği kapatmak için de Google üzerinden edindikleri hava haritası üzerinde çalışma yapıyorlar. Bu arada SAT’çı Yüzbaşı Haldun Gülmez operasyon yerinin sürekli değiştiğini anlatıyor:

 

Suikast timi, helikopterle geldikleri Çiğli’de uzun süre de talimat bekledikleri için vakit ve yakıt kaybediyorlar. Bu arada darbe girişimi 22.00’dan sonra herkes tarafından duyuluyor. Erdoğan da 00.26’da CNN Türk’e bağlanıyor.

 

Marmaris’ten gerçekleşen bu yayın sırasında Erdoğan halkı sokağa davet ediip İstanbul/Ankara’ya gideceğini söylüyor. Bu arada suikast timine operasyon saatinin 01.00-01.30 civarında olduğu bilgisi veriliyor. Ve hala yer net değil. Yani Erdoğan’ın Marmaris’ten ayrılacağını açıklamasından en az 35 dakika sonra operasyon başlayacak deniyor. Suikast timi ancak 02.30 civarında yola çıkıyor.1 veya 1 saat 15 dakika uçuyorlar.

 

Devlet başkanını öldürmeye/teslim almaya giden tim, otelin adresini de vatandaşa soruyor.

 

Suikast timi Marmaris’e varıp otelin olduğu yere geldiğinde ise saatler 03.30-03.45 civarı oluyor.

 

Bu arada Erdoğan 03.20’de İstanbul Havalimanı’nda basın toplantısında ve Marmaris’te de saldırı olduğunu söylüyor.

 

Toparlarsak: Darbenin en önemli görevini üstlenen suikast timi Erdoğan’ın yerini bilmiyor. Ama gazeteciler biliyor. Darbe kalkışması saat 22.00’de başlamasına rağmen suikast timi, nedendir bilinmez saat 02.30’a kadar Marmaris’e gitmiyor. Marmaris’e vardıklarında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’a gitmiş oluyor. Ama yine de çatışmaya giriyorlar. Otele baskını yöneten Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş,ifadesinde üst iradeye işaret edip kuşkusunu dile getiriyor

 

Suikast timindekilerin ifadelerine göreyse darbe emir komuta zinciri içinde olmuş.

 

 Bugüne kadar ortaya çıkan ifadelerden anlaşılan tek doğru kimsenin doğru söylemediği olabilir mi?

 

 

Kaynak: http://yayinkulubu.com/haber

 

 
Etiketler: Ahmet, Şık:, Tek, doğru;kimse, doğruyu, söylemiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı