Yazı Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 21:18 Bu yazı 1501 kez okundu
 
AHMET ABİ
 
 

Soru sormayı çok severim, bide sorgulamayı.

 

Sordum ahmet abiye bizim için artık ata sözü gibi olmuş bir çoğumuzun kullandığı kelimeleri sıralayarak. ''Ne olacak bu memleketin hali'' diye.

 

Ahmet abi 50 yaşını aşmış 3 çocuk babası. Bu ülkede onca yaşacan olumsuzluklara tanıklık etmiş. Siyasi krizlerden darbelere, sıkıyönetimlerden cezaevlerine... İçindeki umudun zerresine zarar vermeden kendinden emin ve gülümseyerek cevaplıyor sorumu.

 

''Tabiki iyi olacak'' diyor. Ben ve iki kardeşim küçük bir işletmeyi çalıştırmaya çalışıyoruz. Suriye'deki  savaşın Gaziantep'teki yükü çok fazla. Tüm bunlara birde her gün atılan sözüm ona yanlışlıkla atılan füzeler Doğudaki kendi içimizdeki kavga ülkenin kalbinde patlayan bombalar  bizde mi  savaşa sürükleniyoruz sorusunu cevaplandıramıyorum. ''Şans ya Ahmet abi iş yeri kurduk savaş çıkacak gidsek mi buradan'' diyorum.

 

Ahmet abi ''iş yerinin küçüğü büyüğü olmaz ama sen daha dün açtın, ben 25 yıl emek harcadım çocuklarımdan biri gibi oldu işim, bırakıp nereye gideyim, bu memleketten bir adım öteye gidemem'' diyor. Haklı tabiki onca yılı bir çırpıda bırakıp gidemez. Umutsuzluğuma dem vurup, ''bu yaşta umutsuzluğa kapılma, daha çok mücadele etmelisin içindeki umudu daha çok büyütmelisin'' diyor.

 

Kaygılarımız her gün daha çok artmakta. En küçüğünden en büyüğüne. Kaygılanıyoruz... Kendini mahsum insanların içinde patlatıp cennete gideceğini düşünen caniler var bu memlekette. Kaygılanıyoruz... Kendini patlatana kadar herhangi bir yakalama yapmayan bir devletimiz var.

 

Kaygılanıyoruz... Bu ülkede yaşıyan bütün halklar için, kaygılanıyoruz ve bu kaygıların son bulması dileğiyle, merhaba. Dev habere bu köşe de banada açılan yer için sonsuz sevgiler.

 
Etiketler: AHMET, , ABİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı