Haber Detayı
17 Ağustos 2017 - Perşembe 17:46 Bu haber 1062 kez okundu
 
Yeşilçam'ın unutulmaz Usta Oyuncusu K. Vargın Yaşama Veda Etti
Usta oyuncu Kuzey Vargın, pazar günü Marmaris’te tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında vefat etti.
SANAT Haberi
Yeşilçam'ın unutulmaz  Usta Oyuncusu K. Vargın Yaşama Veda Etti

 Usta oyuncu Kuzey Vargın, pazar günü Marmaris’te tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında vefat etti. Vargın’ın cenazesi, dün havayoluyla toprağa verilmek üzere İstanbul’a getirildi. cenazesi bugün Levent Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Törene eşi Mücella Vargın, kızı Tuğba Vargın, Mehmet Aslan, Nuri Alço, Selda Alkor, arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı. Törende, eşi Mücella Vargın ve kızı Tuğba Vargın taziyeleri kabul etti. Kuzey Vargın’ın eşi Mücella Vargın çok üzgün olduğunu dile getirerek, “Çok üzgünüm, çok şey öğrendim ondan teşekkür ediyorum. Nur içinde yatsın” dedi.

 

‘GÜZEL BİR DOSTUMU KAYBETTİM’

Vargın’ın sinemamız için çok değerli bir isim olduğunu ifade eden oyuncu Nuri Alço, “Yeşilçam’ın gerçekten başı sağ olsun Türk sinemasının çok değerli jönlerinden biriydi. Aslan gibi aslandı. Bileğini bükecek öyle yürekli bir insan yok. Yüreği de bileği de çok sağlam, çok güzel bir insandı. Çok dobraydı ve festivallerde hepimizi yere yatırırdı. Adana’da olsun Altın Koza’da Antalya’da olsun hayatı yaşamış, sinemanın içinde olan yaşayan bir insandı çok severdi sinemayı da güzel bir insandı zamansız gitti. Başımız sağ olsun güzel bir dostumu kaybettim gerçekten” dedi.

 

Vargın’ın hem önemli bir oyuncu hemde yakın bir arkadaşı olduğunu söyleyen oyuncu Selda Alkor, “Bu günlerde ne yapacağımzı şaşırmış vaziyetteyiz. Hayatı durdurmak mümkün değil, tutunaya çalışıyoruz ama ne kadar tutunabildiğimizi hepimiz görüyoruz. Teker teker gidiyoruz özellikle Yeşilçama ne kadar saygı ve sevgi gösterilmesi gerektiğini bir kez daha anlıyoruz. İnsanlar öldükten sonra kıymetleri anlaşılması hiç bir şey ifade etmiyor. Bence yaşarken sevgiyi, saygıyı, ilgiyi göstermek çok önemli işte bir çınar daha gitti. Ayrıca özel arkadaşımızdı, eşimin arkadaşıydı karısı benim çok eski arkadaşımdı.

 

Çok üzgünüm ama ne yapabilirim ki hepsi gidiyorlar, bizde gideceğiz, Sözün bittiği yer oluyor burası galiba. Kuzey’in bir şey yapmasına ve oynamasına gerek yoktu o tam bir sinema yüzüydü. İlk sinemaya geldiği zaman da öyleydi. Bence bir çok insanın beğenisini kazanmış halk tarafından çok sevilen iyi bir oyuncuydu. Ama ne yazık ki işte yok oluyoruz hayat bu genç, ihtiyar demiyor, götürüyor. Tabutu gördüm, dedim koskoca bir adam nasıl sığdı buraya dedim işte bizde sığacağız. Gözü açıp kapatana kadar hayat bitiyor. Açtığı zaman doğdu diyorlar, kapattığı zaman öldü diyorlar”diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Yeşilçam'ın, unutulmaz, , Usta, Oyuncusu, K., Vargın, Yaşama, Veda, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı