Haber Detayı
21 Mayıs 2017 - Pazar 16:29 Bu haber 1619 kez okundu
 
Trabzon KESK Şubesinden Polis Müdahelesi
Bugün 20 mayıs 2017'de, Trabzon’da #NuriyeGülmen ve #SemihÖzakça' ya destek için 1 günlük açlık grevi yapılması planlandı.
SENDİKA Haberi
Trabzon KESK Şubesinden  Polis Müdahelesi

 

Bir  grup Genç KHK ile  işten  el  çektirilen Nuriye Gülmen  ve semih Özakça KESK Trabzon Şubesinde pasif eylem gerçekleştirdiler. Kesk Şubesinin gerici  ve sert  tavrı  gençler  tarafından kınandı.

"Bugün 20 mayıs 2017'de, Trabzon’da #NuriyeGülmen ve #SemihÖzakça' ya destek için 1 günlük açlık grevi yapılması planlandı. İki arkadaşımız kendini muhalif olarak tanımlayan Kesk'e gidip mekan konusunda yardım istediler ama Trabzon'daki Kesk şubesi yıllardır olduğu gibi bu sefer de yıldırıcı ve gerici bir tavır aldı ve Kesk'te böyle bir etkinliğin düzenlenemeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine Kesk bugün saat 12'de işgal edildi. Kesk Trabzon şubesindeki kişiler arkadaşlarımıza saldırmaya başladı. Kapıları kilitlediler içeriye girmek isteyen arkadaşlarımızı almadılar sonradan diğer arkadaşlarımız içeriye girmeye çalışırken Kesk üyeleri tarafından darp edildi . Daha sonrasında eylemimizi 19'da sonlandıracağımızı söyledik fakat sendikanın saat 17:30'da kapandığını daha fazla içeride kalırsak bizi işgalci olarak suçlayacaklarını ve polis çağıracaklarını söylediler.

 

Biz yine de saat 19'a kadar bekleyip eylemimizi kendi isteğimiz ile sonlandırdık . Ayrıca Kesk sekreteri, khk ile işten atılanlar geri alındı alınmayanlar memur-sen'de örgütlü olanlar onlar da bizi ilgilendirmiyor diye açıklama yaptı. Yarın tekrar saat 10'da gidip 12'de eylemimizi sonlandıracağız."

 

Görüntü: MESUT TV

 

HABERİN  VİDEOSU  ALT  KISIMDA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon, KESK, Şubesinden, , Polis, Müdahelesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı