Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 11:16 Bu haber 1510 kez okundu
 
TEK KİŞİLİK DEV OYUN
Nihal Yalçın'ın oynadığı Leyla Taşçı karakterinin hayata dair yaşadığı zorlukları anlatan Antabus, Gaziantepli’lerle buluştu..
- Haberi
TEK KİŞİLİK DEV OYUN

 

Nihal Yalçın'ın oynadığı Leyla Taşçı karakterinin hayata dair yaşadığı zorlukları anlatan Antabus, Gaziantepli’lerle buluştu..

 

Salonu dolduran yüzlerce  seyirciyi hem güldürdü hemde düşündürdü. Nihal Yalçın tek kişilik Antabus oyunu seyirci ile çok güzel kontaklar kurarak oyunu görselleştirdi. Salonda çoğunluğu kadın olan seyircilerdi. Oyun sonunda Nihal Yalçın’ı dakikalarca alkışladılar.

 


BİR KADIN SEYİRCİ “ Mükemmel bir oyun izledik.Antep gerçekten tiyatroyu özlemiş.Günlük yaşadığımız ve basın yayın organlarında sürekli okuduğumuz bu olayları sahneye konması bizleri mutlu etti. Kadının toplumdaki yerini belirleyen bu oyun bizleri düşündürmeye sevketti.Kadına şiddet ve tacizi her alanda karşı koymalıyız.Kadın bir meta bir sex aracı değildir.Bu oyunu bizlere sunan Nihal Yalçın’a teşekkürlerimi sunuyorum. “ dedi

 

 

OYUNUN İÇERİĞİ : Seray Şahiner’in aynı adlı kitabından uyarlanan “Antabus”ta Nihal Yalçın, İstanbul’a göç eden bir ailenin genç kızı Leyla Taşçı’nın yaşadıklarını konu ediyor. Leyla’nın aslında herkesin bildiği, 3. sayfa haberlerinden aşina olduğu hikayesi İlham Yazar’ın yönetmenliğinde sahneye aktarıldı. Çocuk yaştan itibaren çalışmak zorunda kalan, tecavüze uğrayan, bunu kimseye anlatamayan, istemediği bir evlilik yapmak zorunda kalan, şiddet gören bir kadının hikayesi “Antabus”. Adını alkolü bırakmak için kullanılan bir ilaçtan alan oyunu, kadın cinayetlerini, erkek egemen toplumsal yapıyı gözler önüne  seren tek kişilik bir oyun.

 

Devhaber ailesi olarak bizde bu toplumsal yarayı dile getiren oyunu bizlere ulaştıran Kırmızı Sanat ve Nihal Yalçın’a başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: TEK, KİŞİLİK, DEV, OYUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı