Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 18:08
 
Tabipler odası: Şehir hastanesinde vatandaş almadığı hizmetin parasını ödeyecek
Şehir hastaneleriyle ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan oda başkanı Hamza Ağca, “Şehir hastanelerinde vatandaş almadığı hizmetin parasını ödeyecek” dedi.
GÜNDEM Haberi
Tabipler odası: Şehir hastanesinde vatandaş almadığı hizmetin parasını ödeyecek

 

Antep-Kilis Tabipler Odası ülkede yavaş yavaş yaygınlaşan şehir hastaneleri sistemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Oda binasında gerçekleşen toplantıya oda başkanı Hamza Ağca’nın yanı sıra çok sayıda doktor katıldı. Toplantı da konuşan Ağca, şehir hastaneleri sistemi ile şuan sağlık sisteminde var olan sıkıntıların artacağını ve hem sağlık çalışanlarının hem de hastaların daha da mağdur olacağını belirtti.

 

‘SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM, HERKESİ MAĞDUR ETTİ’

 

Toplantıda konuşan oda başkanı Ağca, şöyle konuştu  “Son yıllarda vatandaş artık almadığı hizmetinde ücretini ödüyor.  Yani köprüden geçmediğinizde de ödeme yapmak durumundasınız hastanede tedavi olmadığınızda da ödeme yapacaksınız. Yeni başlatılan Kamu Hastaneler Birliği sistemini şehir hastaneleri aldı. Bütün bunlar 15 yıl önce başladığımı sağlıkta dönüşüm programının parçalarıdır. Sağlıkta dönüşüm programının sağlık hizmetleri ortamında yarattığı tahribatı hem sağlık çalışanları hem de yurttaşlar giderek daha fazla hmekteler. Bu tahribata çok geç olmadan son verilmelidir. Şehir hastaneleri sistemi gördüğümüz kadarıyla bu mağduriyetleri arttıracaktır. Tabipler odası olarak mağduriyet olan noktaların belirlenip önlemler alınması çağrısında bulunuyoruz.”

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Tabipler, odası:, Şehir, hastanesinde, vatandaş, almadığı, hizmetin, parasını, ödeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı