Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 17:04 Bu haber 1348 kez okundu
 
Tabipler Odası Dr. Ersin Arslan’ı andı.
ANTEP – Antep-Kilis Tabipler Odası düzenlediği basın toplantısıyla ölümünün 6’ncı yıldönümünde Dr. Ersin Arslan’ı andı.
GÜNDEM Haberi
Tabipler Odası Dr. Ersin Arslan’ı andı.

Antep-Kilis Tabipler Odası 17 Nisan 2012 yılında hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan için ölümünün 6’ncı yıldönümünde anmak için basın toplantısı düzenledi. Oda binasında gerçekleşen toplantıya oda başkanı Dr. Hamza Ağca ve odanın yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda Dr. Ersin Arslan’ın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından sağlık çalışanlarına karşı şiddetin azalmadığını aksine arttığını belirten Ağca, yetkililerin bu konuya duyarsız kalmasından yakındı.

 

‘SAĞLIKTA ŞİDDETE YETKİLİLER DUYARSIZ’

 

Resmi verilere göre ülkemizde her gün 31 sağlık çalışanının şiddete maruz kaldığını aktaran Dr. Ağca, sağlıkta şiddet konusunda tüm çabalarının sonuçsuz kaldığını ifade etti. Hayatın her alanına yayılan şiddetin yanlış sağlık politikaları ile birleşerek sağlık çalışanlarına karşı fiziksel şiddet olarak döndüğünü dile getiren Ağca, şöyle konuştu “Sorumlular buna seyirci kalıyor. Bizlerden ölümlere alışmamız bekleniyor. Ama biz, ne sağlık çalışanlarının şiddet görmesine, ne de ölümlerine alışmayacağız. Sağlık hizmeti alırken yaşadığınız sorunların asıl kaynağı size hizmet vermeye çalışan hekim ve sağlık çalışanı değil, uygulanan sağlık politikalarıdır. Hekim ve sağlık çalışanı her zaman sizin yararınızı kendi yararı gibi gören, en zor anınızda sığınmak zorunda kaldığınız can dostlarınızdır.”

 

Bugüne kadar sağlıkta şiddet sonucunda hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarının anısı önünde saygıyla eğildiklerini sözlerine ekleyen Ağca, tüm yurttaşlar için hayatta ve sağlıkta şiddetin olmadığı bir yaşam diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tabipler, Odası, Dr., Ersin, Arslan’ı, andı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı