Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 08:57 Bu haber 1436 kez okundu
 
Suriye, İsrail jetini düşürdü
Suriye'de bir askeri üssü bombalamak üzere havalanan İsrail jetleri hava savunma sistemleri tarafından vuruldu.
DÜNYA Haberi
Suriye, İsrail jetini düşürdü

Suriye'de bir askeri üssü bombalamak üzere havalanan İsrail jetleri hava savunma sistemleri tarafından vuruldu. İsrail, 1 savaş uçağının Suriye'de düşürüldüğünü doğruladı. Suriye hükümet yetkilisi ise birden fazla İsrail savaş uçağının vurulduğunu öne sürdü.

Suriye hükümeti, bu sabaha karşı hava sahasını ihlal eden İsrail savaş uçaklarını vurduğunu duyurdu. Suriye devlet televizyonunun haberine göre, İsrail uçakları bu sabah bir askeri üssü vurmak üzere Suriye hava sahasına girdi. Haberde Suriye hava savunma sistemlerinin bir İsrail uçağını düşürdüğü belirtildi.

 

Reuters’ın ismini açıklamadığı bir Suriye hükümet yetkilisi de “İsrail düşman unsuru şafakta ülkemizin iç kesimlerindeki askeri üslerden birine karşı yeni bir saldırganlık sergiledi. Hava savunma sistemlerimiz buna karşı çıktı ve birden fazla uçağı vurduk” diye konuştu.

 

İSRAİL: F-16 UÇAĞIMIZ DÜŞÜRÜLDÜ

 

İsrail ordusu ise bir F-16 savaş jetinin Suriye’de ‘İran’a ait üsleri’ vururken hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğünü açıkladı; birden fazla uçağın düştüğünü yalanladı.

 

İsrail’in yaptığı açıklamada, Suriye’de hedef alınan üslerin, İran’ın İsrail içlerine gönderdiği insansız hava araçlarının kalktığı noktalar olduğu iddia edildi. İsrail ordusunun Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre pilotun durumu iyi.

 

İsrail ordusu, Suriye’den havalanan ve İran’a ait olduğu belirtilen bir İnsansız Hava Aracı’nın (İHA) İsrail hava sahasını ihlal etmesi üzerine düşürüldüğünü ve buna karşılık Suriye’de İran’a ait hedeflere hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu.

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör:
Etiketler: Suriye,, İsrail, jetini, düşürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı