Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 16:44 Bu haber 1221 kez okundu
 
Serbest bırakılan TTB'liler: Açıklamamızı açıkladık
3 gündür gözaltında bulunan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinden Sinan Adıyaman, Şeyhmus Gökalp ve Ayfer Horasan ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
SİYASET Haberi
Serbest bırakılan TTB'liler: Açıklamamızı açıkladık

3 gündür gözaltında bulunan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinden Sinan Adıyaman, Şeyhmus Gökalp ve Ayfer Horasan ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan sonra açıklama yapan Şeyhmus Gökalp, "Açıklamamızın açıklamasını sordular. Açıklamamızı açıkladık” dedi.

 

Afrin harekatına ilişkin ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ açıklamasının ardından gözaltına alınan TTB Başkanı Raşit Tükel ve Merkez Konsey üyelerinden 9’unun ifadeleri alındı.
TTB Avukatı Mustafa Güler, “2 yöneticimiz ifade vermek için bekletiliyor. Konsey üyelerinin ifadelerinin gün içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Bugün savcılığa sevk edilmelerinin önünde hiç bir engel yok” dedi.

 

Bu gelişmenin ardından savcılığa ilk getirilen isimler ise Sinan Adıyaman, Ayfer Horasan ve Şeyhmus Gökalp oldu. 3 isim de ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Üç ismin Ankara Adliyesi’nden çıkışına birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve milletvekilleri eşlik etti. Alkışlar eşliğinde çıkan yöneticiler adliye önünde anı fotoğrafı çektirdi. Gözaltına alınan TTB Başkanı Raşit Tükel’in de aralarında bulunduğu 8 kişinin pazartesi günü savcılığa sevk edileceği öğrenildi.

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Serbest, bırakılan, TTB'liler:, Açıklamamızı, açıkladık,
Yorumlar
Haber Yazılımı