Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 20:22 Bu haber 1523 kez okundu
 
Şehitkamil Belediyesi Hukuksuz olarak inşaat başlattı
Şehitkamil Belediyesi tarafından Eruslu Parkı’nda oyun alanının sökülerek yerine yapılacak taziye evi inşasına başlanmasına mahalle sakinleri tepki gösterdi.
YEREL Haberi
Şehitkamil Belediyesi Hukuksuz olarak inşaat başlattı

Şehitkamil Belediyesi tarafından Eruslu Parkı’nda oyun alanının sökülerek yerine yapılacak taziye evi inşasına başlanmasına mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalleli taziye evini Eruslu Parkında  istemediklerini söyleyerek inşaatın durması için mahkemeye başvuruda bulunacaklarını söyledi.

 

 

Değirmiçem Mahallesi’nde bulunan Eruslu Parkı’ndaki çocuk oyun alanının yerinden sökülerek yerine taziye evi yapılması mahallelinin tepkisine neden oldu. Mahalle sakinleri taziye evini Eruslu parkı içine yapılmasını istemediklerini belirterek yaklaşık 150 kişinin imzasını toplamasına rağmen inşanın başlamasına tepki gösterdi. Belediye Meclisinden karar çıkmasının ardından çalışmaların hemen başladığını belirten vatandaşlar, “Karar askıya çıkmadan inşaata başlandı. Kanunsuz bir durum söz konusu bizim resmi itirazlarımız sonuçlanıncaya kadar buradaki inşaatta biter” dediler.

 

 

ÇOCUK PARKI SÖKÜLÜP BAŞKA BİR YERE YERLEŞTİRİLİYOR

Parkta ki çocuk oyun alanın başka yere taşındığını aktaran mahalle sakinlerinden Burhan Eryener çalışmaların kimsenin haberi olmadan başladığını anlatarak şöyle konuştu:

 

“7-8 yıldır burada ikamet ediyoruz. 1 hafta içerisinde kimsenin görüşü alınmadan mahalle muhtarının fevri hareketiyle oyun parkı sökülerek taziye evi çalışmaları başladı. Biz bunun engellenmesi için resmi makamlara şikayet ettik, arkasından imza topladık ve karşımızda taziye evi istemediğimiz ve yerine oyun parkının tekrar kurulmasını istedik. Burada taziye evi için alınan karar daha askıya çıkmadan inşa çalışmalarının başlaması tamamen hukuka aykırı. Biz mahalle olarak bu konuda şikayetlerimizi ilettik. Muhtar bizimle ilgilenmedi, belediye başkanımızdan da randevu almaya çalışıyoruz. Bizim isteğimiz bu hukuksuzluğun son bulması. Değirmiçem mahallesinde taziye evi yapılacak bu kadar yer varken oyun parkının sökülmesine anlam veremedik. Burada araç park sorunu olmadığını söyleyerek taziye evi için uygun olduğunu söylüyorlar. Fakat burada okul var onlarca servis gelip gidiyor, park sorunu da yaşanır.” 

devhaber.net bu konunun  sonuna kadar takipçisi olacaktır.Şehitkamil Belediyesinin bu hukuksuz başlayan inşaatı  durdurması konusunda görüş bildirmesini  istiyoruz. 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Şehitkamil, Belediyesi, Hukuksuz, olarak, inşaat, başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı