Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 00:33 Bu haber 872 kez okundu
 
Sedanur'un otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığı iddia edildi
Kars'ta kaybolduktan 7 gün sonra cenazesi bulunan Sedanur'un otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığı iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Sedanur'un otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığı iddia edildi

Kars'ta kaybolduktan 7 gün sonra cenazesi bulunan Sedanur'un otopsisinde tecavüz bulgusuna rastlandığı iddia edildi.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, iddia ile ilgili olarak, "Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır" dedi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Sedanur ile ilgili tecavüz bulgusuna dair herhangi bir veri yoktur denildi.

 

Sedanur'un cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğu belirlendi. Morarma kurtlanma nedeniyle vücuttaki darp izlerini tanımlayamayan uzmanlar, Sedanur Güzel'in öldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildirdi.

Yine morarma kurtlanma nedeniyle kesin ölüm nedenini belirleyemeyen uzmanlar, kan, DNA ve iç organlarından örnekler aldı. Tecavüz bulgusuna da rastlayan uzmanlar, aldığı örneklerle bunu da kesinleştirecek. Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz iddia ile ilgilii "Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır" ifadelerini kullanırken,Kars Valisi Rahmi Doğan, "Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan otopsi sonuçları açıklandı bilgisi doğru değildir" diye konuştu.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: TECAVÜZ BULGUSU DOĞRU DEĞİLDİR

İHA'nın aktardığına göre İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sedanur ile ilgili tecavüz bulgusuna dair herhangi bir veri yoktur" denildi.

 

VALİ DOĞAN: OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI AMA DAHA NETİCESİ ÇIKMADI

Sedanur'un cenaze töreninin ardından gazetecilere açıklama yapan Kars Valisi Rahmi Doğan, tarifi imkansız bir acı yaşandığını belirterek, "Umarım bu son olur. Anne babalara tavsiyem, biraz daha dikkatli olalım" dedi.

Olayla ilgili ilk günden itibaren ciddi bir ekip oluşturulduğunu aktaran Doğan, olayın failleri bulacaklarını ve adalete teslim edeceklerini söyledi.

Doğan, otopsi işlemlerinin tamamlandığını anımsatarak, "Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Dün otopsi işlemleri tamamlandı ancak neticesi daha çıkmadı. Neticesi belli olduğunda da kamuoyuyla paylaşacağız" ifadesini kullandı.

Doğan, olayla ilgili yeni gözaltıların olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Hem köy hem yoldan geçen, köyün etrafında irtibatlı kişiler de dahil olmak üzere inceleme ve araştırmamızı sürdürüyoruz. İnşallah kısa süre içinde neticeye ulaşırız diye düşünüyorum. Cenazeyi iz takip köpeğinin koku alması sonucu JAK timleri buldu. Arkadaşlarımız çok ciddi çalışıyorlar, bunu neticelendireceğiz. Bütün Türkiye'ye vaadimiz olsun, bunu neticelendireceğiz ve sorumlusu kim veya kimlerse Türk adaletinin önüne çıkartacağız."

Vali Doğan, olay yerinde bulunan bavulun olayla ilgisi bulunmadığını da sözlerine ekledi.

 

VALİ DOĞAN: OTOPSİ SONUÇLARI AÇIKLANDI BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL

Kars Valisi Rahmi Doğan ise "Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan otopsi sonuçları açıklandı bilgisi doğru değildir" dedi.

 

KARS CUMHURİYET BAŞSAVCISI: PATOLOJİK İNCELEME SONUCU BELLİ OLACAK

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz de "Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır" açıklamasında bulundu.

 

 

Kaynak: (BİRGÜN) - Birgün Gazetesi Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Sedanur'un, otopsisinde, tecavüz, bulgusuna, rastlandığı, iddia, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı