Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 17:47 Bu haber 1288 kez okundu
 
Oyuncu Alev Gürzap sessiz sedasız defnedildi
Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Alev Gürzap’ın üç gün önce vefat ettiğini ve sessiz sedasız defnedildiği öğrenildi.
SANAT Haberi
Oyuncu Alev Gürzap sessiz sedasız defnedildi

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Alev Gürzap’ın üç gün önce vefat ettiğini ve sessiz sedasız defnedildiği öğrenildi.

 

17 yıl süreyle Lüküs Hayat'ta ‘Mısırlı Afet'e hayat veren ve çok sayıda sinema filminde rol alan 82 yaşındaki ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Alev Gürzap’ın vefat ettiği öğrenildi.

 

Gürzap'ın, 8 Kasım 2018 Perşembe günü Bodrum Torba'da vefat ettiğini ses sanatçısı Onur Akay şu sözlerle duyurdu: “Hülya Koçyiğit'ten Gülşen Bubikoğlu'na, İbrahim Tatlıses'ten Ayşegül Aldinç'e kadar çok sayıda ünlü isimle önemli yapımlarda rol alan ve 17 yıl süreyle ‘Lüküs Hayat'ta Mısırlı Afet' karakterine hayat veren değerli tiyatro ve sinema sanatçımız Alev Gürzap’ı kaybettik. 8 Kasım 2018 Perşembe günü Bodrum Torba'da vefat eden 82 yaşındaki usta oyuncumuz, 09 Kasım 2018 Cuma günü Bodrum Torba'da sessiz sedasız defnedildi.” ifadelerini kullanarak Hülya Koçyiğit'le ‘Sabıkalı' isimli filmde çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

 

ALEV GÜRZAP BİYOGRAFİSİ

936 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Alev Gürsoy, 1946 yılında Shakespeare’in çocuk oyunu ‘Fırtına’ ile tiyatroya adım attı ve 17 yıl süreyle Lüküs Hayat’ta ‘Mısırlı Afet’ karakterine hayat verdi. 1999 yılında Afife Tiyatro Ödülleri’ne İlkay Saran’la birlikte aday gösterilen Alev Gürzap, Can Gürzap’ın 1990 yılında vefat eden babası ünlü oyuncu Reşit Gürzap’la evliydi. 1974 yapımı ‘Sabıkalı’ isimli filmde Hülya Koçyiğit’le rol alan Alev Gürzap, 1998 yapımı ‘Affet Bizi Hocam’ isimli dizide ise Gülşen Bubikoğlu, Özgü Namal ve Şevket Çoruh’la birlikte rol almıştı.Alev Gürsoy, 2018 Kasım Perşembe günü Bodrum Torba'da vefat etti

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oyuncu, Alev, Gürzap, sessiz, sedasız, defnedildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı