Haber Detayı
16 Haziran 2016 - Perşembe 19:42 Bu haber 1434 kez okundu
 
Murat Güreş saldırısına ÇGD den kınama
Saldırganın bulunarak cezalandırılmasını istedi.
YEREL Haberi
Murat Güreş saldırısına ÇGD den  kınama

Pazartesi çalıştığı gazatesine gitiği sırada,işhanının kapısında bıcaklı saldırı sonucu bacağından yaralanmıştı.Kim tarafından yapıldığı belli olmayan saldırı basın camiasını derinden üzmüştü.

Siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının büyük  tepkisini çekmişti.Çağdaş Gazateciler Derneğine bu  saldırı  için basın açıklamasında bulundu.


Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu açıklaması:
 
Gaziantep’te yayınlanan Güncel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni meslektaşımız Murat Güreş, 13 Haziran günü saat 12:30 sıralarında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün tam karşısında Gazetesi’nin bulunduğu Atlas İşMerkezi’ndeki bürosuna giderken, iş merkezinin giriş kapısında bıçaklı saldırıya uğradı.


İş merkezinin güvenlik kamerasında, yüzünü başına taktığı bir şapka ile gizleyen 20 yaşlarında, uzun boylu zayıf ve esmer bir gencin arkadaşımızı birkaç saat boyunca  iş merkezinin önünde beklediği ve geldiği sırada arkasından sessizce yaklaştığı görünüyor.


Saldırgan Güreş’i 3 yerinden bıçaklayarak yaraladı.


Meslektaşımız, son dönemde bazı  yolsuzlukları, mültecilerin kaldığı kamplarda yaşanan çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarını gündeme taşınmasını, dinci örgütlerin örgütlenmeleriyle ilgili haberler yapmasının birilerini rahatsız etmiş olduğunu hatırlatıyor.


Sadece görevini yapan meslektaşımız Murat Güreş’e yapılan saldırı, basın özgürlüğüne yapılmıştır.
Saldırganın  ve ona yardım edenlerin, azmettirenlerin en kısa sürede yakalanarak gerekli cezanın verilmesini  Gaziantep Valisi başta olmak üzere yetkili makamlardan bekliyoruz.


Gazetecilere yönelik fiili saldırıların giderek artması, ve saldırganların  üzerine gidilmemesi yeni saldırıların, cinayetlerin alt yapısını oluşturmaktadır.  Çağdaş Gazeteciler Derneği, Genel Yönetim Kurulu
 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Murat, Güreş, saldırısına, ÇGD, den, , kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı