Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 17:50 Bu haber 1684 kez okundu
 
Muharrem İnce Diyarbakır’a geliyor: Başak Demirtaş'ı da ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Pazartesi günü Diyarbakır’a geliyor. İstasyon Meydanı’nda mitinge katılacak olan İnce’nin daha sonra Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş'ı ziyaret edecek.
- Haberi
Muharrem İnce Diyarbakır’a geliyor: Başak Demirtaş'ı da ziyaret edecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Diyarbakır’da yapacağı mitinge hazırlanıyor. İnce’nin miting pazartesi günü (11 Haziran) saat 17.00’de İstasyon Meydanı’nda gerçekleşecek.

 

CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın, miting için hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Diyarbakır merkez ve ilçelerinde miting için çalışma yürüttüklerini belirten Sayın, “Gittiğimiz her yerde insanlarımızı mitinge davet ediyoruz, broşürler dağıtıyoruz. Sivil toplum kurumlarıyla görüşmeler yapıyoruz. Diyebilirim ki Muharrem Bey’in Diyarbakır’a gelecek olması insanlarımızda heyecan yarattı” dedi.

 

Sayın, broşür dağıtımının yanı sıra anons araçlarıyla da Diyarbakır halkını miting alanına davet ettiklerini söyledi. Sayın, İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitinge Diyarbakır halkının ilgi göstereceğine kuşkusu olmadığını da dile getirdi.

 

‘DİYARBAKIRLILARIN SEMPATİSİNİ KAZANDI’

Muharrem İnce’nin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmesi ve Kürt meselesi hakkında söyledikleriyle Diyarbakır halkının sempatisini kazandığını söyleyen Sayın, bunun seçim sonuçlarına da yansıyacağını iddia etti.

Sayın, Gittiğimiz her yerde Muharrem Bey’e teveccühün arttığını görüyoruz. Yüzde 90 bir sevgi var Sayın İnce’ye. Bunun Cumhurbaşkanı seçiminde sandığa yansıdığını da göreceğiz. Birinci turda da Kürtlerden oy alacak, ancak ikinci turda Kürtlerin yüzde 90’ı tercihini Muharrem İnce’den yana kullanacaktır” şeklinde konuştu.

 

İNCE, BAŞAK DEMİRTAŞ’I DA ZİYARET EDECEK

CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın, Muharrem İnce’nin Diyarbakır programı hakkında da bilgi verdi. Sayın, saat 16.00’da Diyarbakır’da olması beklenen Muharrem İnce’nin, saat 17:00’de Miting alanında olacağını söyledi. Muharrem İnce’nin çeşitli temaslarda bulunması da bekleniyor. Sayın, “Muharrem İnce’nin Diyarbakır’da çeşitli temasları olacak. Bu arada Demirtaş’ın eşi Başak Hanım’la da görüşecek” dedi.

 

Muharrem İnce’nin Diyarbakır temasları, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la yapacağı görüşme olacak.

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör:
Etiketler: Muharrem, İnce, Diyarbakır’a, geliyor:, Başak, Demirtaş'ı, da, ziyaret, edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı