Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 13:25 Bu haber 944 kez okundu
 
"KRİZİN FATURASINI BİZ ÖDEMEYECEĞİZ "
KESK Şubeler Platformu, tüm emekçileri; yoksulluk, işsizlik ve güvencesizliğe karşı birlikte mücadele etmeye çağırarak, 15 Aralık'ta Adana'da yapılacak bölge mitingine davet etti.
SENDİKA Haberi

Yeşilsu'da bir basın açıklaması düzeneyen KESK'e, çeşitli sendikalar, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri de destek verdi. KESK Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, emek ve demokrasi güçlerinin işsizlik, güvencesizlik ve yoksulluğa karşı Adana yapılacak bölge mitinginde taleplerini yüksek sesle dile getireceklerini söyledi.
"SERMAYE BORCUNU EMEKÇİYE DAYATIYOR"
Bölge Mitinginin hazırlıkları için bir süredir Gaziantep'te bulunan KESK MYK Üyesi Elif Çuhadar ise, siyasi iktidar ile sermayenin krizin faturasını emekçilere çıkarmak istediğini ifade ederek, " Ülkenin 460 milyar dolar bocu var. Bunun üçte ikisi sermayenin. TOBB başkanı çıkmış, bu borcu tüm yurttaşların ödeyeceğini söylüyor. Biz de diyoruz ki bu borcu ödemeyeceğiz. Tüm bunlarla birlikte emekçilerin kadro, iş güvencesi, işsizlik, yoksulluğun ortadan kaldırılması, asgari ücretin belirlenmesinden işçi sendikalarıyla birlikte, kamu sendikalarının da müdahil olması gibi taleplerimizi bölge mitinglerinde var gücümüzle haykıracağız" dedi.

Kaynak: Editör: Murat Güreş
Etiketler: "KRİZİN, FATURASINI, BİZ, ÖDEMEYECEĞİZ, ",
Yorumlar
Haber Yazılımı