Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 16:53
 
Kılıçdaroğlu'ndan adaylık ve ittifak açıklaması
Kılıçdaroğlu İstanbul'da amcasının cenazesine katıldıktan sonra Ankara'ya dönüşü sırasında gazetecilerin erken seçime ilişkin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, ‘Haziran’da huzur ve barış gelecek, kim tek adam rejimine karşıysa bekliyoruz’ dedi.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan adaylık ve ittifak açıklaması

'Aday olacak mısınız' sorusuna, "Haziran'da söz veriyorum bu ülkeye huzur gelecek, barış gelecek, demokrasiyi getireceğiz. Önümüzdeki günlerde Parti Meclisini toplayacağız ve adayımızı belirlemiş olacağız" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, ‘İttifak yapacak mısınız’ sorusu üzerine ise, "Diğer parti liderleriyle görüşüp o çerçevede bir karar alacağız. Kim tek adam rejimine karşıysa haziran ayında bekliyoruz" cevabını verdi.

'HAZİRAN İYİLERİN GALİP GELDİĞİ BİR AYDIR'

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Haziranda seçimleri gerçekleştireceğiz. Haziran güzel bir ay. Aydınlık bir ay haziran. Karanlığına az ama aydınlığın en fazla olduğu bir ay haziran. Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Haziran ayı aynı zamanda kirazların bol olduğu bir aydır. Hepinize iyi haziranlar diliyorum. Haziranın bir başka özelliği, haziran iyilerin galip geldiği ama kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz. Hepimiz haziran için mücadele edeceğiz.

'HAZİRAN'DA BU ÜLKEYE HUZUR VE BARIŞ GELECEK'

Bu ülkeye demokrasiyi, bu ülkeye huzuru, bu ülkeye kardeşliği, bu ülkeye barışı getirmek için. Bu ülkenin gerilimden büyük acılar çektiğini hepimiz biliyoruz. Herkes evinde televizyon izlemekten bile neredeyse korkuyor. Ama haziranda söz veriyorum bu ülkeye huzur gelecek. Barış gelecek. Ağaçlar gerçek anlamda çiçek açacak ve hepimiz huzur içinde evimizde oturacağız. Demokrasiyi getireceğiz cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız.

'ADAYI PARTİ MECLİSİ'NDE BELİRLEYECEĞİZ'

Benim adaylığıma gelince. Bizim partimizin bir özelliği vardır; ben değil parti meclisimiz yetkili organlarımız belirlerler. Dolayısıyla biz önümüzdeki günlerde parti meclisini toplayacağız ve adayımızı belirlemiş olacağız.

'KİM TEK ADAM REJİMİNE KARŞIYSA HAZİRAN’DA BEKLİYORUZ'

Görüşeceğiz diğer parti liderleriyle görüşeceğiz ve o çerçevede bir karar alacağız. Şunu açık ve net söyleyeyim. Kim demokrasiden yanaysa, kim tek adam rejimine karşıysa, kim Türkiye’de demokrasi huzur olsun insanlar düşüncelerini özgürce ifade etsinler diyorsa herkesi haziran ayında bekliyoruz."

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, adaylık, ve, ittifak, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı