Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 22:10 Bu haber 875 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Beni parayla pulla yıldıramazlar
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki yeni havalimanına Atatürk isminin verilmesiyle ilgili tartışma hakkında konuştu.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu: Beni parayla pulla yıldıramazlar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki yeni havalimanına Atatürk isminin verilmesiyle ilgili tartışma hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Bu kadar şaibeli bir yere Atatürk isminin verilmesi doğru değildi" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı tazminat davalarına değinen Kılıçdaroğlu, "Onun feriştahı gelse 1 kuruşum dahi olmasa ben bu millet için sonuna kadar mücadele edeceğim" diye konuştu.

 

’31 İŞÇİ HAPİSTEYDİ’

 

Havalimanı inşaatında çalışan işçilerden hayatlarını kaybedenler ve yaralananlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bir sürü insan öldü, kaç kişinin öldüğünü bilmiyoruz. Bir sürü insan iş kazalarında yaralandı, kaç kişinin olduğunu bilmiyoruz. O havalimanının yapımında alınteri döken işçilerden 31’i hapishanedeydi. O havalimanını yapan firmaların konsorsiyumun CEO’su ‘İşçiler haklıydı’ diyor. İşçilerin haklı olduğu bir yerde, işçiler hapiste. Niye hapiste? Ve siz o havalimanını açıyorsunuz, tahta kurularından şikayet eden, ‘Aylıklarımızı niye zamanında vermiyorsunuz?’ diyen, ‘Sosyal güvenlik primlerimiz tam yatsın, bankaya yatırın ki devlet bunu bilsin’ diyen işçiler hapiste. Ve siz oranın adını Atatürk diyeceksiniz, hayır olmaz.”

 

‘ERDOĞAN HARAM YEMESİN DİYE PARAYI YATIRDIM’

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 32 tazminat açtığını aktaran Kılıçdaroğlu, zamanında başvuru yapılmadığı gerekçesiyle sadece 1 davayı kaybettiklerini ifade etti.

 

Evini sattığını ve borç aldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Aslında Tayyip Erdoğan haram yemesin diye, faiz ödemeyeyim diye parayı yatırdım. Çünkü ileride kaybedersem ağır bir faiz yükü var” dedi.

 

‘BELGELER DOĞRU, BEN NİYE MAHKUM OLDUM?’

Man Adası belgelerini doğru olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bütün belgelerin orijinalleri sunuldu. Savcılık MASAK’a sordu, MASAK ‘Doğru’ dedi. O zaman beni niye tazminata mahkum ediliyorum. Davaların düştüğü 3 mahkemenin başkanları değiştirildi. Oraya Erdoğan’ın istediği hakimler tayin edildi. Amaç ben konuşmayayım. Ama ben size şunu söyleyeyim: Onun feriştahı gelse 1 kuruşum dahi olmasa ben bu millet için sonuna kadar dava edeceğim, sonuna kadar mücadele edeceğim. Beni öyle parayla pulla yıldıramazlar. Çünkü benim parayla pulla ilgim yok.”

 

“Tazminatlarda CHP’nin kasasında çıkan bir para var mı?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “1 kuruş dahi olamaz. Buna benim ahlakım izin vermez” yanıtını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Beni, parayla, pulla, yıldıramazlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı