Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 20:55 Bu haber 7212 kez okundu
 
KESK'in kuruluş yıldönümü dayanışma gecesiyle kutlandı
KESK Antep Şubeler Platformunun düzenlediği dayanışma gecesiyle KESK’in 22. Kuruluş yıldönümünü kutladı.
SENDİKA Haberi
KESK'in kuruluş yıldönümü dayanışma gecesiyle kutlandı

KESK Antep Şubeler Platformu KESK’in 22. Kuruluş yıldönümünü düzenlediği dayanışma gecesiyle kutladı. Şato kongre merkezinde düzenlenen geceye KESK Eşbaşkanı Mehmet Bozgeyik, HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Antep İl Eşbaşkanı Atiye Okay, KESK Antep şubelerinin yanı sıra çok sayıda KESK’li üye katıldı. Gecenin düzenlendiği salona ‘İşimizi, ekmeğimizi mutlaka geri alacağız’ ile ‘OHAL değil Demokrasi istiyoruz’ yazılı pankart asıldı. Dayanışma gecesinde konuşan KESK Antep Şubeler Platformu sözcüsü Ali Ersönmez, KESK’in ülkede yaşanan hukuksuz ortama gösterdiği direnişiyle demokrasiden ve barıştan yana olan bütün kesimlere umut olduğunu kaydetti.

‘KESK HİÇ BİR ZAMAN YILMAYACAKTIR’

KESK bugün yaşanan hukuksuz ortama karşı örnek bir direniş sergilediğini vurgulayan KESK Antep Şubeler Platformu sözcüsü Ali Ersönmez, Emek, Demokrasi ve hak alma noktasında KESK’in toplumun bütün kesimlerine umut olduğunu söyledi. Son iki yıl içerisinde OHAL’in ve KHK’nin en fazla KESK’e karşı kullanıldığı aktaran Ersönmez, “Çünkü kurulduğu günden bugüne kadar ortaya koyduğu tavırla baskıcı rejimleri korkutmuştur. Bugünde uygulanan baskıcı rejim bizden korkuyor. Bizleri gözaltı, ihraç gibi araçlarla yıldıracağını düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar. KESK hiçbir zaman yılmayacaktır. OHAL ve KHK rejimine karşı baskılara anti demokratik uygulamalara, gözaltılara, ihraçlara, tutuklamalara rağmen bu gece bizleri burada buluşturan KESK’e olan inançtır, güvendir ve KESK’li olmanın verdiği gururdur” diye konuştu.

KESK TOPLUMA CESARET VERDİ’

Gecede konuşan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul ise, son yaşanan sürecin toplumun bütün kesiminin canını yaktığı gibi emekçi sendikacılarında canını fazlasıyla yaktığını ifade etti. Yaşanan bu süreçte KESK’in toplumun tüm kesimlerine cesaret verici bir duruş sergilediğini sözlerine ekleyen Toğrul, “Dünyada örneği görülmemiş bir şekilde barış isteyenlerin ‘savaş istemiyoruz’ ve ‘Bu suça ortak olmak istemiyoruz’ diyenlerin emeği hakkı savunanların ihraç edildiği bir zamanı yaşıyoruz.  Bu ülkede legal demokratik alanı kapatıp kendi tekçi, ırkçı, asimilasyoncu yapılarını kurmak isteyenler her zaman sizin gibi direnen yoldaşlarımızın oluşturduğu duvara tosladılar.  Bu duvar onların karşısında dimdik durarak, tekçiliğe ırkçılığa dur dedi.  Bu ülkede barış içerisinde özgürce yaşamak inanın çok zor değil. Tüm demokrasi güçleri bir araya gelirse bunun çok kolay gerçekleşeceğine inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından sanatçıların sahne aldığı gece de KESK’li emekçiler Kürtçe ve Türkçe ezgiler eşliğinde doyasıya eğlendi.

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: KESK, Kuruluş, Yıldönümü, Antep
Yorumlar
Haber Yazılımı