Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 10:57 Bu haber 1838 kez okundu
 
Kendisine tecavüz eden adamı öldüren Nevin Yıldırım’a bir kez daha müebbet
Kendisine silah zoruyla üç yıl boyunca tecavüz eden Nurettin Gider’i öldürmesinin ardından müebbet hapis cezası alan, itiraz üzerine yeniden yargılanan Nevin Yıldırım’a yeniden müebbet hapis cezası verildi
GÜNDEM Haberi
Kendisine tecavüz eden adamı öldüren Nevin Yıldırım’a bir kez daha müebbet

Kendisine silah zoruyla üç yıl boyunca tecavüz eden Nurettin Gider’i öldürmesinin ardından müebbet hapis cezası alan, itiraz üzerine yeniden yargılanan Nevin Yıldırım’a yeniden müebbet hapis cezası verildi. Kadın cinayeti davalarında erkeklere bol bol uygulanan ‘iyi hal’, ‘ağır tahrik’ gibi indirimler Yıldırım’a uygulamadı.

 

Hakkında 2013’te dava açılan Yıldırım’a 25 Mart 2015’te ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası verilmişti. Ancak savcı cezayı az, Yıldırım’ın avukatları da çok bularak Yargıtay’a itiraz etmişti.

 

Müebbet hapis cezasının Yargıtay 1’inci Dairesi tarafından bozulmasının ardından görülen davanın karar duruşması bugün yapıldı.

Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Yıldırım tutuklu bulunduğu Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada Yıldırım’ı savunmak üzere avukatları da hazır bulundu. Yıldırım’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu için öldürdüğü Nurettin Gider’in yakınlarının yanısıra avukatları da duruşmaya katıldı.

Duruşmada savcılık, önceki mütalaasını tekrarlayarak Yıldırım’ın cinayeti tek başına işlediğini ve müebbet hapis cezası verilmesini istedi.

Avukatları Yıldırım’ın cinayeti meşru müdafaa kapsamında işlediğinin değerlendirilmesi gerektiğini belirterek bu nedenle cezanın düşürülmesini, ardından da tahliyesine karar verilmesini istedi.

Gider ailesinin avukatlarıysa Yıldırım’ın cinayeti tek başına işlemediğini öne sürerek, cinayete karışanların da belirlenmesini, belirlenemiyorsa savcılık mütalaasına katıldıklarını belirtti.

Kararını açıklayan mahkeme, Yıldırım’a bir kez daha müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme cezada herhangi bir indirime gitmedi.

Duruşma sonrası açıklama yapan Yıldırım’ın arkadaşları, yargının bir kez daha kadınların aleyhine karar verdiğini ve erkeklerden yana olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Avukatlar da ‘kadın katilleri’ne uygulanan indirimlerin Yıldırım’a uygulanmadığını belirterek, davayı Yargıtay’a götüreceklerini söyledi.

 

Kendisine tecavüz eden adamı öldüren Nevin Yıldırım yeniden yargılanacak
Kendisine tecavüz eden adamı öldürdüğü için müebbet alan Nevin Yıldırım’ın cezası az bulundu


Nevin Yıldırım erkek adaletinin asla kabullenemeyeceği bir günah işledi
Kendisine tecavüz eden adamı öldüren Nevin Yıldırım’a indirim yok: Müebbet hapis

Kaynak: (Diken) - diken.com.tr Editör:
Etiketler: Kendisine, tecavüz, eden, adamı, öldüren, Nevin, Yıldırım’a, bir, kez, daha, müebbet,
Yorumlar
Haber Yazılımı