Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 01:39 Bu haber 3194 kez okundu
 
Kadınlar Antep’i ‘Jin Jiyan Azadi’ sloganıyla inletti
ANTEP – HDP Antep Kadın Meclisi Şahinbey ilçesinde bulunan kentin önemli merkezlerinden biri olan Gaziler Caddesinde yüzlerce kadın ile yürüdü. Yürüyüşte kadınlar caddeyi zılgıtlar ve ‘Jin Jiyan Azadi’ sloganlarıyla inletti.
KADIN Haberi
Kadınlar Antep’i ‘Jin Jiyan Azadi’ sloganıyla inletti

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep İl Örgütü seçim çalışmalarına son hızıyla sürdürüyor. HDP Antep Kadın Meclisi Şahinbey ilçesine bağlı Balıklı Meydanında HDP’li kadınlarla stant açarken Gaziler caddesinde ise erbanelerle yürüdü. Programa HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Milletvekili adayları ve HDP İl ilçe yöneticilerinin yanı sıra yüzlerce HDP’li katıldı.

 

Stantın açılışı yaptıktan sonra kortej şeklinde HDP bayrakları ve erbanelerle yürüyüşe geçen HDP’liler Gaziler caddesini “Jin Jiyan Azadi” sloganları ile zılgıtlarla inletti. Kadınların rengarenk yöresel kıyafetleriyle katıldığı yürüyüşte renkli anlar yaşandı. Cadde esnafı ve yurttaşlar korteji zafer işaretleriyle selamlarken HDP’liler ise yurttaşlara Kürt ve Türkçe bildiriler dağıttı. Kortejde ki kadınlar “Jin jiyan azadi” ve “Ketıl çalışıyor, Baraj yıkılıyor” dövizi açtı.

 

‘ÜLKEYİ İSTİSMARCILARA MAHKUM ETMEYECEĞİZ’

 

Konuşmasında kadınların olduğu bir yerin nefes alınabilir ve yaşanabilir bir yer olduğunu söyleyen Hüda Kaya, kadınların meydanlara sokaklara inmesiyle ülkenin yaşanılabilir bir hale geldiğini belirtti. Kadınların ve HDP’nin sinmediğini haksızlığa karşı haykırmaya devam ettiğini ifade eden Kaya, şöyle konuştu “Havuz medyasının ekranlarına mahkum edilen yanımızda olamayan binlerce kadınımız var. Ramazan sohbetleri ve iftar programı adı altında ekranlara çıkardıkları istismarcı ve dinci hoca geçinenlerle kadınlarımızın zihinleri uyuşturulmaya çalışılıyor. İnsanlarımızın gündemi boş şeylerle meşgul ediliyor. İnancımız vicdanımız bozulmasın diye bu istismarcılara Türkiye’ye mahkum etmeyelim diye meydanlarda olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlar, Antep’i, ‘Jin, Jiyan, Azadi’, sloganıyla, inletti,
Yorumlar
Haber Yazılımı