Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 10:05 Bu haber 1821 kez okundu
 
Jandarma komutanı çatıda eylemci esnaflarla görüşüyor
Belediye Başkanı Tahmazoğlu, kendilerini yakacaklarını söyleyen işçilerle görüşmeyeceğini ve dükkanlarının kesinlikle boşaltılacağını söyledi. Kalabalık giderek artıyor...
GÜNDEM Haberi
Jandarma komutanı çatıda eylemci esnaflarla görüşüyor

 10: 12 Eski Garajlarlar'daki işyerleri Şahinbey Belediyesi tarafından yıkıldıktan sonra Karataş Oto Sanayi Sitesi'ne getirilen esnaflar arasında bulunan 4 kişi, belediyenin sattığı dükkanlarının kiralalarını ödeyemeyince, tahliye edilmek istendi. Birer bidon benzinle işyerlerinin çatısına çıkan esnaflar kendilerini yakmakla tehdit ediyorlar ve Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun gelmesini talep ediyorlar.

 

10.17 : 4eylemci esnaf, benzin bidonları ile çıktıkları çatıdan aşağıya kiremit atıyor. Jandarma, ambulans ve itfaiye hazır bekliyor. Belediye yetkilileri Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile görüşmeye devam ediyor.

10.45 : Belediye Başkanı Tahmazoğlu, kendilerini yakacaklarını söyleyen işçilerle görüşmeyeceğini ve dükkanlarının kesinlikle boşaltılacağını söyledi. Kalabalık giderek artıyor. Jandarma ile esnaf arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Esnaf kalabalığının giderek artması üzerine jandarma, takviye birlik istedi.

10.55 : Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun eylemci esnaflarla görüşmeyeceğini söylemesi üzerine, jandarmanın ikna çalışması sürüyor. Sanayi Sitesi'nde hayat durmuş vaziyette...

12.25: Jandarma komutanı ve belediyeden bir kişi eylem yapan esnafların yanına çıktı. Görüşmeler devam ediyor.

 

GELİŞMELERİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kaynak: Editör: Murat Güreş
Etiketler: Jandarma, komutanı, çatıda, eylemci, esnaflarla, görüşüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı