Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 08:52 Bu haber 1356 kez okundu
 
İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi'nde 'ülkücülere hakaret' kavgası
İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi’nde, bir partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia eden eski Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Sertan Kuzu ile diğer partililer arasında kavga çıktı.
- Haberi
İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi'nde 'ülkücülere hakaret' kavgası

İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi'nde, bir partilinin ülkücülere hakaret ettiği iddiasıyla başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Eski Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Sertan Kuzu, "Ülkücülere hakaret edemezsiniz" dedi. Ülkücülere hakaret ettiği önü sürülen ve ismi öğrenilemeyen kadın partili ise "Bayan dayanışması olan bir partide bayana bağıramaz" diye karşılık verdi.

 

 İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi’nde, bir partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia eden eski Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Sertan Kuzu ile diğer partililer arasında kavga çıktı.

 

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığı’nın ilk kongresi, bir restoranda gerçekleştirildi. Kongreye, eski Devlet Bakanı Aydın Tümen, Karabük İl Başkanı Dursun Altıparmak, Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Bartın İl Başkanı Mehmet Yolcu, eski Zonguldak Milletvekili Boray Baycık ve çok sayıda partili katıldı.

 

Mevcut Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar ve başkan adayı Ahmet Emre Bayramoğlu, yönetim listelerini divana sundu. İl Başkanı Bayraktar, konuşma yapmak için kürsüye çıktığı sırada salonda gerginlik yaşandı.

 

‘KİMSE ÜLKÜCÜLERE HAKARET EDEMEZ’

Eski Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Sertan Kuzu, bir kadın partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia ederek, “Ülkücülere hakaret edemezsiniz. Bu partide kimse ülkücülere laf edemez. Bu parti bizim emeklerimizle kuruldu. Edemezsin. Biz emek verdik bu partiye” dedi.

Bu sırada çok sayıda partili, kürsü önüne gelince arbede çıktı. Bayraktar’ın yanına gelip, kürsüde konuşma yapmak istediğini söyleyen Kuzu’ya izin verilmedi. Partililer arasında çıkan arbede, yumruklu kavgaya dönüştü. Kavganın arasında kalan Başkan Bayraktar, partililer tarafından uzaklaştırıldı.

 

‘BAYAN DAYANIŞMASI OLAN BİR PARTİDE BAYANA BAĞIRAMAZ’

Araya giren diğer partililer, ortamı sakinleştirilmeye çalıştı. İsmi öğrenilemeyen kadın partili de kürsü önüne gelerek, “Bayan dayanışması olan bir partide bayana bağıramaz. Sakin olacak” diye konuştu.

 

‘PARTİNİN MÜCADELESİNE GÖLGE DÜŞÜRÜRSÜNÜZ’

Divanın izin vermesinin ardından kürsüde konuşma yapan Sertan Kuzu, şunları söyledi:

“Ben de MHP’den geldim. Ülkü Ocakları’ndan geldim. Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yaptım. Anti demokratik nedenlerden dolayı yeni parti kurmaya mecbur bıraktılar. Biz, bu şartlarda buraya gelmişken, buraya çıkan arkadaşlarımızın ya da salondaki diğer arkadaşlarımızın bizim mücadelemize gölge düşürmeye hakları yoktur. Siz de burada o partiden, bu partiden; diye ayrım yaparsanız bu partinin mücadelesine gölge düşürürsünüz.”

Salondakilerin alkışladığı Kuzu, teşekkür ederek, kürsüden ayrıldı. Kongre, İl Başkanı Bayraktar’ın konuşmasıyla devam etti.

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Zonguldak, İl, Kongresi'nde, 'ülkücülere, hakaret', kavgası,
Yorumlar
Haber Yazılımı