Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 09:28 Bu haber 698 kez okundu
 
iŞSİZLİK STADLARA SIĞMADI...
Temizlik ve çevre düzenlemesi işlerinde 9 ay çalışmak için bin kişilik kontenjana 44 bin başvuru olunca kura çekimi stadyumda gerçekleşti.
SİYASET Haberi
iŞSİZLİK STADLARA SIĞMADI...

DEVHABER  – Şanlıurfa’da Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, 9 ay süreyle okulların temizliğini ve çevre düzenlemesini yapmak üzere bin kişilik kontenjan açıldı, iş için 44 bin kişi başvuru yaptı. İşe alınacak kişilerin isimleri, stadyumda yapılan kura çekimiyle belirlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle okulların temizliğini ve çevre düzenlemesini yapmak üzere bin kişilik kontenjan açıldı.

 

Başvuruların başlamasının ardından kent merkezi ve ilçelerde 44 bin kişi İş-Kur İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu. Yoğun başvurunun ardından bugün 11 Nisan Stadyumu’nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı. İş başvurusunda bulunanların tribünleri doldurduğu stadyumda yapılan kura çekimi sonunda asil ve yedek isimler belirlendi. Kurada ismi çıkanlar işe başlayacak olmanın sevincini yaşarken, ismi çıkmayanlar ise üzülerek evlerine döndü.

 

Kaynak: T24

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: iŞSİZLİK, STADLARA, SIĞMADI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı