Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 08:54 Bu haber 1545 kez okundu
 
İnşaat Mühendisleri: HDP’nin mecliste olmasını umuyoruz
ANTEP – Kentte ki seçim çalışmalarını sürdüren HDP Antep İl Örgütü seçim çalışması kapsamında İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret etti. Ziyarette inşaat mühendisleri HDP heyetine sektörün sıkıntılarını anlatırken HDP’nin mecliste olmasını umduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
İnşaat Mühendisleri: HDP’nin mecliste olmasını umuyoruz

 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep İl Örgütü seçime sayılı günler kala şehirde ki sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye devam ediyor. HDP Antep Milletvekili adayları Mahmut Toğrul, Kemal Akbulut, Atiye Okay ve Güler Erat’ın yanı sıra HDP’li yöneticiler seçim çalışması kapsamında fikir alışverişinde bulunmak için İnşaat Mühendisleri Odası Antep Şubesini ziyaret etti. Şube başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu tarafından sıcak bir şekilde karşılanan HDP heyeti özellikle inşaat sektörünün sıkıntılarını üzerine konuştu.

 

‘UMUYORUZ Kİ HDP MECLİSTE OLUR’

 

İnşaat sektörünün şuan çok kötü durumda olduğunu dile getiren Gökhan Çeliktürk, ekonomide ki ağırlığın inşaat sektöründe de kendisini gösterdiğini belirtti. 2012 yılında iktidar tarafının girişimiyle odaların elinden mühendisleridenetleme yetkisinin alındığını hatırlatan Çeliktürk, son yıllarda sahte inşaat mühendislerinin türediğini ve sahte mühendislerin vasıfsız projelere onay vererek büyük sorunlara yol açtığını söyledi. Denetleme yetkisinin deprem bölgesi alanında bulunan ülkemiz için çok önemli olduğunu kaydeden Çeliktürk, “Tekrar inşallah önümüzde ki dönemde bu yetki sizlerin de desteğiyle tekrardan bize verilir. 24 Haziran’da sizleri inşallah tekrardan mecliste görürüz. İnşaat sektörünün sıkıntıları çok fazla umuyoruz ki sizler meclise girdikten sonra bu sıkıntıların çözümü için çaba harcayacaksınız” dedi.

 

‘SİZLER İÇİN MECLİSTE OLACAĞIZ’

 

Çeliktürk’ün ardından söz alan kent milletvekili Mahmut Toğrul ise şöyle konuştu, “Bugün ülke ekonomisinin hali ortadadır. İnşaat sektörü ülkenin en önemli sektörlerinden birisidir. Siz mühendisler bugün sıkıntıyı bire bir olarak yaşıyorsunuz. Ancak ekonomiyi çözmek için ilk önce hukuksuzluğu ve adaletsizliği çözmemiz gerekiyor. Hukukun ve adaletin olmadığı bir yerde iyi bir ekonomide olmaz. Bizler 24 Haziran’a kadar sıkı bir şekilde çalışarak mecliste olmaya çalışacağız. Hem sizlerin hem de diğer toplumsal kesimlerin sorunların çözülmesi için mecliste çaba harcayacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnşaat, Mühendisleri:, HDP’nin, mecliste, olmasını, umuyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı