Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 01:44 Bu haber 1530 kez okundu
 
HDP'nin seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü
ANTEP – HDP Antep İl Örgütü Şehitkamil İlçesine bağlı Basra mahallesinde seçim bürosu açtı. Binlerce yurttaşın katıldığı açılış mitinge dönüştü.
SİYASET Haberi
HDP'nin seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep İl Örgütü seçim çalışmaları kapsamında merkez Şehitkamil ilçesine bağlı Basra mahallesinde seçim bürosu açtı. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Milletvekili adayları ve HDP İl ilçe yöneticilerinin yanı sıra binlerce HDP’linin katıldığı seçim bürosu açılışı yoğun katılımdan dolayı adeta mitinge dönüştü. Kadınların ve gençlerin yoğun katılımının dikkat çektiği açılışta HDP’liler zılgıtlar ve ‘Biji HDP’ sloganı eşliğinde halay çekti. Kitlenin yoğunluğundan dolayı seçim bürosu önünde ki yol kapanırken yurttaşlar Milletvekili adaylarıyla fotoğraf çekmek için birbirleriyle yarıştı.

 

‘İKTİDARIN 16 YILDIR ÇÜRÜTMEDİĞİ ŞEY KALMADI’

 

HDP İl ilçe yöneticilerinin ardından açılışta söz alan Kaya, 16 yıldır memleketin suyunu, havasını, doğasını talan eden bir iktidarla karşı karşıya olunduğunu belirtti. İktidarın 16 yıldır halkın dini duygularını istismar ettiğini aktaran Kaya şöyle konuştu, “Bugün hem iktidarı destekleyenler hem de muhalif olanlar din eğer AKP’lilerin yaşadığıysa ‘Ben bu dinden değilim’ diyecek duruma geldi. İnançlarımıza, İnsanlığımıza, özgürlüğümüze, yaşamımıza kadar güzel olan ne varsa çürütmedikleri şey kalmadı. Biliyorsunuz ki seçimlerin son bir ayı propaganda olarak en güçlü geçen zamanlardır. İşte bu son ay ramazan ayı olması dolayısıyla bütün kutsalları çiğneyen istismar eden bu iktidar ramazan ayını da önümüze propaganda ayı olarak koydu.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'nin, seçim, bürosu, açılışı, mitinge, dönüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı