Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 02:35 Bu haber 1788 kez okundu
 
HDP’nin gençlik şöleni miting havasında geçti
HDP Antep Gençlik ve Kadın Meclisi seçim çalışmaları kapsamında gençlik şöleni düzenledi. Binlerce gencin ve kadının katılımıyla şölen mitinge dönüşürken programın başından sonuna kadar coşku hiç dinmedi.
GÜNDEM Haberi
HDP’nin gençlik şöleni miting havasında geçti

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep’te seçim çalışmalarını yoğunlukla sürdürüyor. HDP Antep Gençlik ve Kadın Meclisi merkez Şehitkamil İlçesine bağlı Karşıyaka mahallesinde gençlik şöleni düzenledi. HDP Antep Milletvekili adayları, HDP İl ilçe yöneticileri ve Barış Annelerinin yanı sıra binlerce gencin ve kadının katıldığı şölen yoğun katılımdan dolayı mitinge dönüştü.

 

UYUŞTURUCUYA GEÇİT  YOK

 

 

Gençlik meclisi üyeleri alana ‘Uyuşturucuya Son’ pankartı ve meşalelerle girerken kadınlar ise alanı ‘Jin Jiyan Azadi’ sloganıyla inletti.  Kadınların yöresel kıyafetleriyle katıldığı şölende coşku hiç dinmezken renkli görüntüler ortaya çıktı.

 

‘HALK İŞ, AŞ İSTİYOR’

 

Şölende söz alan milletvekili adayı Agit Erkan sözlerine İmralı ve Edirne Cezaevini selamlayarak başladı. İktidar yetkililerinin ‘OHAL’i seçimden sonra kaldırabiliriz’ sözlerine değinen Erkan şöyle devam etti, “Şimdi kaldırsanıza neden her şey için seçim sonrasını bekliyoruz. İktidar vaatlerini muhalefet partisiymiş gibi veriyor. Bizim inşalarımız işsizken açken kıraathane vadediyorlar. Halkımız okey’e dördüncü aramıyor. Bizim halkımız iş istiyor, aş istiyor.”

 

‘HALKIN İRADESİNİ NEREYE TAŞIYACAKSINIZ?’

 

Erkan’dan sonra konuşan milletvekili adayı Berivan Özpolat, iktidarın 16 yıl boyunca ülkeyi açık cezaevine dönüştürdüğünü ve yüzbinlerce insanı mağdur ettiğini belirtti. HDP’nin ülkede ki toplumsal kutuplaştırmayı yıkarak toplumsal kesimler arasında ki huzursuzluğu bitireceğinin altını çizen Özpolat, HDP’nin iktidar olduğunda toplumsal tüm kesimlerin hepsini iktidara ortak edeceğini vurguladı. İktidarın tüm devlet imkânlarını kullanarak HDP’yi baraj altı bırakmaya çalıştığını aktaran Özpolat, “Sandıkları taşıyarak bizleri baraj altı bırakmaya çalışıyorlar. Sandıkları taşıyabilirsiniz ancak insanların iradesini ve cesaretini hiçbir yere taşıyamazsınız” dedi.

 

BERİVAN ÖZPOLAT  HALKA SESLENDİ

 

 

 

Konuşmacılardan sonra sahneye çıkan Koma Pel katılımcılara Kürtçe ve Türkçe ezgiler dinletti. 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: HDP’nin, gençlik, şöleni, miting, havasında, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı