Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 16:00 Bu haber 1211 kez okundu
 
HDP'nin basın açıklamasına izin vermeyen polis, yürüyüşe müsaade etti!
2016 4 Kasım tarihinde HDP’li siyasetçilere dönük başlatılan operasyonların 2’nci yıldönümünde konuşan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, “HDP Seyit Rızalardan alınan mirasla operasyonlara karşı durmuştur” dedi.
SİYASET Haberi
HDP'nin basın açıklamasına izin vermeyen polis, yürüyüşe müsaade etti!

 

DEVHABAR - Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik 4 Kasım 2016 tarihinde başlatılan siyasi darbenin 2’nci yıldönümünde HDP Antep İl Örgütü düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti. İlk olarak Yeşilsu’da açıklama yapmak isteyen HDP’li gruba polis izin vermezken HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul ile polisler arasında tartışma çıktı. Açıklamaya bugün KPSS sınavı olması nedeniyle izin verilmeyeceğini söyleyen polislere Toğrul, “Çevremizde okul yok. En yakın okul 5 kilometre ileride, sizin bu tavrınız kitlemizi provoke etmeye dönüktür. Şuan yapılan Antep’te sadece HDP’ye yapılıyor” diyerek yanıt verdi. 

 

Toğrul’un ve partililerin ısrarı üzerine çevrede güvenlik için önlem alan polisler HDP’li grubun etrafını sardı. Uzun müzakereler sonucu parti il binasının önünde açıklama yapmak için izin alan HDP’liler Yeşilsu’dan parti il binası önüne kitlesel bir şekilde alkışlarla yürüyerek geldi. Parti il binası önünde konuşan Toğrul, 4 Kasım operasyonlarının siyasi soykırım operasyonları olduğunu belirtereki  “4 Kasım operasyonu Orhan Doğan’ların yaşadığı sürecin 2009’da ki KCK operasyonları sürecinin en üst noktaya taşınmasıdır” diye konuştu.

 

‘MÜCADELEYİ HER KOŞULDA SÜRDÜRECEĞİZ’,

 

Siyasi darbenin demokratik siyaset alanını kapatmaya dönük olduğunu aktaran Toğrul, ülke ortamını terörize edip seçim sonuçlarını değiştirmeye yönelik bir iktidar hamlesi olduğunu söyledi. Operasyonların amacına ulaşmadığını dile getiren Toğrul, şöyle konuştu:  “HDP Seyit Rızalardan alınan mirasla bu operasyonlara karşı durmuştur. Bizler iktidarın önünde asla diz çökmedik, çökmeyeceğiz. Operasyonlar sadece siyasilere dönük değil direkt halka dönük gerçekleşmiştir. İktidar yargıyı sopaya dönüştürerek bize karşı kullanıyor. Siyasetçilerimize yönelik hazırlanan iddianamelerin içleri boştur. HDP olarak demokratik siyasetten asla taviz vermeyerek mücadelemizi her koşulda sürdüreceğiz.”

 

BASIN AÇIKLAMASI HAYIR, YÜRÜYÜŞE İZİN VERİLDİ

 

 

 

HABERİN VİDEOSU ALT KISIMDA

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'nin, basın, açıklamasına, izin, vermeyen, polis,, yürüyüşe, müsaade, etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı