Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 01:47 Bu haber 1599 kez okundu
 
HDP'liler iftar sofrasında buluştu
ANTEP – HDP Antep İl Örgütü HDP’lilerle iftar yemeğinde buluştu. Düzenlenen yemekte konuşan HDP Milletvekili Hüda Kaya, iktidarın Demirtaş’ın sesinden, sözünden, sazından korktuğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
HDP'liler iftar sofrasında buluştu

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep İl ve İlçe örgütleri seçim çalışmaları kapsamında Antep’lilerle iftar yemeğinde buluştu. Bir düğün salonunda düzenlenen yemeğe HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, kent Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Milletvekili Adayları ve HDP İl ilçe yöneticilerinin yanı sıra binlerce yurttaş katıldı. Kadınların yoğun katılımıyla gerçekleşen yemekte, HDP’liler salona sığmayıp salon dışarısına taştı. İftar yemeğinde konuşan Milletvekili Hüda Kaya, Kobani’ye saldırıların sürdüğü esnada yurttaşların sokaklara çağrılmasına tepki gösteren Erdoğan’a, “15 Temmuzda halkı sokaklara çağırmak normalde IŞİD zulmüne karşı çıkmak için halkı sokağa çağırmak normal değil mi?” diye sordu.

 

‘DEMİRTAŞ’IN HERŞEYİNDEN KORKUYORLAR’

 

Sözlerine halkı selamlayarak başlayan Hüda Kaya, diğer bütün Cumhurbaşkanı adaylarının seçim propagandası yaptığını ancak sadece Selahattin Demirtaş’ın propaganda hakkından yoksun bırakıldığı söyledi. İktidarın Demirtaş’ın sesinden, gülüşünden, sözünden, sazından korktuğunu ifade eden Kaya şöyle konuştu, “Selahattin Demirtaş’ın yasal hakkı olan telefon hakkını televizyona bağlanmasından dahi korkuyorlar. Avukatı aracılığıyla mesaj gönderildi ancak o bile tam okunamadı. Seçime bu şartlar altında giderken adaletten hukuktan bahsetmemiz mümkün değildir. TRT utanmadan sıkılmadan karar almış. Selahattin Demirtaş’ın propaganda konuşmasını cezaevine çekecekmiş. Gardiyan nezaretinde gerçekleşecek olan o çekimi TRT’den yayınladığınızda Dünya’ya rezil olacaksınız.”

 

‘BİZE EMANETİ UZAYLILAR MI VERDİ’

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Selahattin Demirtaş’a yönelik söylediği ‘O zatın elinde 54 kişinin kanı var’ sözüne tepki gösteren Kaya konuşmasını şöyle bitirdi “Allah’ta, tarihte bu sözlerin hesabını ondan soracak. 15 Temmuz’da halkı darbeye karşı çıkmak için sokağa çağırmak normalde IŞİD saldırılarına karşı sokağa çağırmak normal değil mi? Birileri o günlerde ‘Kobani düştü düşecek’ derken halk Kobaniye sahip çıktı. Neymiş bize bu emaneti halk verdi. Onun içi çağırabilirlermiş. Niye bize bu emaneti kim verdi. Uzaylılar mı verdi. Bize oy veren 6 milyon yurttaş bu ülkenin vatandaşı değil mi? Sadece AKP’ye oy veren insanlar bu ülkede saygı görecek muhalefet eden partilere oy verenler insan sayılmayacak öylemi. Biz buna karşıyız.” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'liler, iftar, sofrasında, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı