Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 20:17 Bu haber 2469 kez okundu
 
HDP Eş Genel Başkanı Beybahçe'yi Unutmadı
YEREL Haberi
HDP Eş Genel Başkanı Beybahçe'yi Unutmadı

  Antep’te IŞİD’in geçen yıl saldırdığı düğünde yakınlarını kaybedenleri ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, “Bu Katliamın hesabını soracağız” dedi. 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş genel başkanı Serpil Kemalbay, partisinin Antep İl kongresine katıldıktan sonra IŞİD’in 2016 yılında Şahinbey ilçesi Beybahçe mahallesinde Kürt bir ailenin düğününe yönelik yaptığı saldırıda, çocuklarını kaybeden iki aileyi ziyaret etti. Patlamada çocuklarını yitiren Yavuz ve Çelikten ailesini ziyaret eden Kemalbay, ailelere davanın peşini bırakmayacaklarını ve her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. Davanın Antep’ten Kayseri’ye taşınmasına da değinen Kemalbay, “Bu dava Antep’te de görülebilirdi. Neden Kayseri’ye taşıyıp aileleri mağdur ettiniz” diyerek iktidarı eleştirdi. 

 

‘BU KATLİAMIN HESABINI SORACAĞIZ’

 

Çelikten ailesi ziyaretinde konuşan Kemalbay, yaşanan bu acının sadece ailelerin değil herkesin acısı olduğunu vurguladı. Hukuki süreci takip ettiklerini vurgulayan Kemalbay, “Bu Katliamın hesabını soracağız. Hep beraber bunun mücadelesini vereceğiz. Paylaşması çok büyük ve ağır bir acıdır. Biz her zaman dayanışma ile ayakta kaldığımız gibi yine birbirimize dayanarak ayakta kalacağız. Hukuki durumda da yalnız değilsiniz birlikteyiz. Biz bu davayı sonuna kadar takip edeceğiz. Davanın peşini asla bırakmayacağız. Bu patlama Suruç’ta ki gibi, 10 Ekim de Ankara’da ki gibi, partimizin 5 Haziran’da Diyarbakır mitinginde ki gibi aynı odaklar tarafında düzenlendi. Hepsinde de amaç bölgeyi kaosa sürüklemekti. Birlikte ayakta kalıp, birlikte de bu zor zamanları geçireceğiz” diye belirtti. 

 

‘ONLARI AMAÇLARINA ULAŞTIRMAYACAĞIZ’

 

Patlamada oğlu Abdulalim Çelikten’i yitiren baba Zeynel Çelikten de “Mecburen dayanmalıyız. O odakların amaçlarını biliyoruz. Biz onları amaçlarına ulaştırmayacağız. Bizler bu acılara dayanacak güce sahibiz” diye konuştu.

 

Haberin Videosu Alt kısımda

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: HDP, Eş, Genel, Başkanı, Beybahçe'yi, Unutmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı