Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 16:02 Bu haber 4572 kez okundu
 
HDP'den Antep 2018 Newroz Açıklaması
Antep 2018 Newroz alanda kutlanacak.Valiliğin izin verdiği Newroz etkinliği için HDP'den açıklama geldi.
GÜNDEM Haberi
HDP'den Antep 2018 Newroz Açıklaması

Antep 2018 Newroz alanda kutlanacak.Valiliğin izin verdiği Newroz etkinliği için HDP'den açıklama geldi.

Tertip Komitesi Açıklaması;

2018 yılının newrozunu karşılamaya hazırlandığımız bu süreçte Ortadoğu ve bölgemiz savaşın,krizin ve kaosun merkezi durumundadir. Yaşanan yoğun çatışma,çelişki ve ilişkiler, özgürlük barış ve demokrasi güçleri açısından büyük tehlikeleri barındırmaktadır. Ayni zamanda ortadoğuda yaşanan tarihi gelişmeler yüzyıllık bir zulüm tarihinin direnişlerle yok olacaği bir aralığa gelmiş bulunmaktadır. Bu an demokrasi ve özgürlük anıdır. Halkların ortaya koyduğu demokrasi ve özgürlük çizgisi 2018 nevrozunda öne çıkartılacak esas öğelerinden biridir.Ortadoğuda ve Türkiyede yıllardır devam eden ortaklaştığımız demokratik mücadeleler bugün her zamankinden daha güçlüdür.

Bu topraklardaki darbeci zihniyete,emeğin sömürüsüne,doğa katliamlarına;inkar ve asimilasyon politikalarına,ekonomik,kültürel ve siyasi kırımlara karşı direnerek toplumun umudunu ayakta tutanlar,bugün birlikte ve her zamankinden daha güçlü demokratik mücadeleye devam ediyor.Tarihin zorbalığına karşı ortaya konan tarihi demokratik irade,2018 Newrozu’nun esas ruhudur.

Ortak vatanda eşit, kardeşçe ve barışık yaşam mücadelesi yeni dönemin esas rotasıdır.Faşizme karşı mücadele ruhuyla karşılayacağımız 2018 Newroz’u bu anlamda demokrasi güçlerinin tarihsel görevini yerine getirmesi ile karşı karşıyadır.Newroz ateşi zulüm,sömürü, kriz ve savaşlara karşı güçlü bir demoratik tepkinin ortaya çıkması bakımından önemlidir.

Dehak’ın zülmüne karşı Demirci Kawa’nın mücadele ruhu günümüze kadar bizlere demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin yolunu açmıştır.Bizler de bu newroz ateşinin ruhuyla: “Faşizm kaybedecek, Halklar kazanacak”. Şiarıyla 2018 newrozu’nun startını veriyoruz.

Bu bağlamda bizler tüm demokrasi güçleri ile birlikte 21 martta newroz meydanında olacağız. Tüm halkların newroz bayramını şimdiden kutluyoruz.

Bütün insanlarımızı,onbinlerle 21 martta newrozu coşkulu bir şekilde kutlamak üzere newroz alanına davet ediyoruz.

BİJÎ NEWROZ!   YAŞASIN NEWROZ!   NEWROZ KUTLAMA TERTİP KOMİTESİ,

 

NEWROZ  21 MARTTA KUTLANACAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'den, Antep, 2018, Newroz, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı