Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 14:29 Bu haber 1535 kez okundu
 
HDP Antep: Roboski'nin acısı yüreğimizde hala taze
ANTEP – Roboski’de yaşananlar 6’ıncı yıldönümüne ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan HDP Antep İl Eşbaşkanı Atiye Okay, “Katliamlar bizleri yıldırmayacak aksine bizleri mücadeleye daha sıkı bağlayacaktır” dedi.
GÜNDEM Haberi
HDP Antep: Roboski'nin acısı yüreğimizde hala taze

Halkların Demokratik Partisi(HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) Antep İl Örgütü 28 Aralık 2011 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboskî Köyü’nde, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 sivilin yaşamını yitirdiği katliamın 6’ncı yıldönümüne ilişkin basın toplantısı düzenledi. HDP Antep İl Örgütü binasında gerçekleşen toplantıya HDP ve DBP İl İlçe Eşbaşkanları, HDP PM Üyesi Mehmet Karayılan’ın yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Toplantının düzenlediği salona  ‘Roboski’yi unutmayacağız’ yazılı pankart asılırken program Roboski’yi anlatan kısa bir sinevizyon gösterimi ile başladı.

 

‘ROBOSKİ’NİN ACISI HALA YÜREKLERDE’

 

Toplantıda basın açıklamasını okuyan HDP Antep İl Eşbaşkanı Atiye Okay, Roboski’de yaşananların devletin gerçek yüzü olduğunu belirtti. Roboski’de 28 Aralıkta yaşanan acıyı dün gibi htiklerini ve o acıyı asla unutmayacaklarını ifade eden Okay, “ Maalesef ki, tarihimiz ve yakın geçmişimiz katliam, sürgün ve infazların acı yaralarıyla doludur. Bizler yaşanan bütün acılara rağmen tüm ezilenlerin bir arada yaşayabilmesi için bu acıların yarattığı öfkeyi kin ve intikam için kullanmak yerine, öfkemiz özgürlük mücadelesinde bizlere güç verici bir gerekçe yapmayı tercih ettik. Zerre, kadar vicdan kırıntısı taşıyan herkes Roboski’ye düşen ateşle yanıyor. Roboski’ni acısı hala yüreklerde çok tazedir. Bizler Roboski’yi, Dersim’i, Maraş’ı, Çorum’u, Sivas’ı, Suruç’u ve Ankara’yı asla unutmayacağız. Katliamlar bizleri yıldırmayacak aksine bizleri mücadeleye daha sıkı bağlayacaktır. Katliamların failleri bulunana dek asla mücadeleyi bırakmayağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: HDP, Antep:, Roboski'nin, acısı, yüreğimizde, hala, taze,
Yorumlar
Haber Yazılımı