Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 12:58 Bu haber 1721 kez okundu
 
HDP Antep Kadın Meclisi 8 Mart çalışmalarına devam ediyor
HDP Antep Kadın Meclisinin düzenlediği kahvaltı programına katılan HDP MYK Üyesi Yurdusev Özsökmenler, “IŞİD barbarlarına karşı Kobane’de, Rakka’da büyük bir zafer elde eden kadınlar Efrin’de de zafere ulaşacaktır” dedi.
KADIN Haberi
HDP Antep Kadın Meclisi 8 Mart çalışmalarına devam ediyor

 

HDP Antep Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çalışmalarına devam ediyor. DBP Şahinbey İlçe Örgütü binasında kadınlara özel düzenlenen kahvaltıya, HDP MYK Üyesi Yurdusev Özsökmenler, DBP PM Üyesi Aliye Kızıldamar, HDP, DBP İl ilçe örgütleri ve Barış Annelerinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. Kahvaltının düzenlendiği salona ‘Bu böyle gitmez, Kadınlar izin vermez’ pankartı asılırken program sinevizyon gösterisi ile başlarken kadınların erbane dinletisiyle bitti. Kahvaltıda konuşan Yurdusev Özsökmenler, kadınların özgürce yaşayabileceği bir dünyanın mümkün olduğunu belirterek buna en büyük örnek olarak ise Rojava’yı gösterdi.

 

 

‘İKTİDAR ERK ZİHNİYETLE HAREKET EDİYOR'

 

Her gün kadınların erkekler tarafından katledildiğini söyleyen Özsökmenler, öldürülen kadınların tek isteklerinin özgürce yaşamak olduğunu belirtti. İktidarın da özgürce yaşamak isteyen halklara her gün saldırdığını ve erk zihniyet mantığıyla hareket ettiğini ifade eden Özsökmenler, “AKP genel başkanı benim dediğimden başka bir şey söylerseniz sizi zindana atarım, sizi öldürürüm, size işkence yaparım. Bir sosyal medya paylaşımı yüzünden binlerce insan adaletsizce hapse atılıyor. İnsanlar düşüncelerini bile ifade edemez hale geldi.  Biz diyoruz ki ne devlette nede evde erkeğin iktidarını istemiyoruz. Kadınlar olarak özgüce yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

‘KADINLAR EFRİN’DE ZAFERE ULAŞACAK’

 

Dünyanın kadının gerçek gücünü Rojavada gördüğünü sözlerine ekleyen Özsökmenler, büyük devlet ordularının IŞİD’i bitiremediğini ve Rojavalı kadınların IŞİD’i bitirdiğini vurguladı. IŞİD’li barbarların Rojavalı kadınlardan korktuğu kadar hiçbir şeyden korkmadığını anlatan Özsökmenler, “AKP iktidarının Rojavaya saldırmasının en büyük sebebi orada ki kadın direnişidir. Dün IŞİD çetelerini durduran Rojavalı kadınlar, bugünde AKP’yi durduracak. IŞİD barbarlarına karşı Kobane’de, Rakka’da büyük bir zafer elde eden kadınlar Efrin’de de zafere ulaşacaktır” dedi.

 

KADINLAR HALAY ÇEKTİLER.

Kahvaltı ve konuşmaların ardından, kadınlar erbanelerle yöresel halay çektiler. Neşeli geçen kutlama halayların çekilmesi ile son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAFLAR  :  ALİ VEFA YURDAL / MUHAMMET ABDULKADİR ESEN

 

VİDEO ALT KISIMDA

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Antep, Kadın, Meclisi, 8, Mart, çalışmalarına, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı