Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 09:38 Bu haber 2346 kez okundu
 
HDP Antep: " 4 Kasım Bir Soykırımdır."
HDP Antep il örgütü, geçen yıl 4 Kasım tarihinde HDP Milletvekillerine yapılan operasyonu, düzenlediği basın toplantısı ile kınadı.
YEREL Haberi
HDP Antep:

HDP Antep İl Eşbaşkanı Müslüm Kılıç HDP Milletvekilerine yönelik 4 kasım operasyonuna ilişkin, “Demokratik kazanımlara yönelik böyle bir şey asla kabul edilemez” dedi.

 

HDP Antep il binasında düzenlenen basın toplantısına HDP ve DBP Antep il, ilçe eşbaşkanları, HDP PM üyesi Mehmet Karayılan’ın yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Basın açıklamasını okuyan HDP Antep il eşbaşkanı Müslüm Kılınç, 4 Kasım 2016 tarihinin Türkiye siyasetinde yeni bir utanç sayfası olduğunu ifade etti.

 

 

‘HDP SUSMADI’

 

HDP Antep İl Eşbaşkanı Müslüm Kılınç, seçilmişlere yönelik bu saldırının halkın özgür iradesine bir darbe olduğunu belirtti. Operasyonu siyasi kırım olarak nitelendiren Kılınç, “Demokratik kazanımlara yönelik böyle bir şey asla kabul edilemez. Meclisin işlevsizleştirilmesi kuşkusuz HDP’nin susturulmasıyla olacaktı. Fakat HDP hiçbir zaman susmadı ve susmayacak.  4 Kasım 2016’dan bugüne kadar soluk aldığımız her yerde barış ve demokrasi mücadelemizi yükselttik. Eş genel başkanlarımızın ve tutuklu bütün seçilmiş arkadaşlarımızın cezaevlerinde ki onurlu direnişi bize yol gösterici oldu.  Buradan haykırarak, tutuklu bütün seçilmişler serbest bırakılsın diyoruz” diye konuştu.

 

MEHMET KARAYILAN

Süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. “”HDP nin 8 haziranda kazandığı zaferi hazmedemeyen AKP  iktidarı savaş ortamı yaratarak, tüm halkları sindirmeye çalıştı. Kürt türk,laz,Çerkez,alevi,ermeni, hiristiyanı,sunisi bu  savaşı  istemedi. Basın susturuldu. Halkın haber alma özgürlüğünü savunan gazeteciler bir bir cezaevinde tutuldu hala  devam etmektedir.” Dedi.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: HDP, Antep:, , ", 4, Kasım, Bir, Soykırımdır.", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı