Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 17:32 Bu haber 1035 kez okundu
 
GÜL’DEN ERDOĞAN’A CEVAP: GÖRÜŞLERİMİ AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİM
Gül,Erdoğan atışmaları gerginlik yaratıyor
DÜNYA Haberi
GÜL’DEN ERDOĞAN’A CEVAP: GÖRÜŞLERİMİ AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİM

İSTANBUL – AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün Kastamonu’da yaptığı konuşmada isim vermeden “Biz aynı dava arkadaşı değil miyiz? Kemal Bey’in kayığına biniyorsun” diye eleştirdiği Abdullah Gül, “görüşlerini açıklamaya devam edeceğim” cevabı verdi.

 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter’dan kendisine sitem eden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a cevap verdi. Partisinin Kastamonu il kongresine katılan Erdoğan, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile sivillere getirilen yargı dokunulmazlığını eleştiren Gül’ü “Biz aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor Bay Kemal’in kayığına biniyorsun. Birilerinin zil takıp oynamasına vesile oldukları için yazıklar olsun” diye eleştirmişti.


Erdoğan’ın eleştirisine cevap veren Gül, “Bir süredir basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, haraket ve ahlak sınırlarını aşan saldırıların son açıklamamdan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum. Partimizin kuruluş ilkelerinden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğüne inanan birisi olarak, gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim” dedi.

 

Kaynak : realitehaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜL’DEN, ERDOĞAN’A, CEVAP:, GÖRÜŞLERİMİ, AÇIKLAMAYA, DEVAM, EDECEĞİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı