Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 16:49 Bu haber 917 kez okundu
 
Geleceğin bilim insanları projelerini sergiledi
Gaziantep Lütfullah Bilgin Ortaokulu, Bilim Fuarı açıldı. Kurdelesi Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Kaya, Zeki Çakmak ve Okul Müdürü Hulusi Gürbüz tarafından kesilen fuarda 22 özgün proje sergilendi.
- Haberi
Geleceğin bilim insanları projelerini sergiledi

ÖĞRENCİLER KENDİLERİ TASARLADI

Vali Lütfullah Bilgin Ortaokulu’nun bahçesinde kurulan stantlarda teşhir edilen projelere TÜBİTAK destek verdi. Okulun fen bilgisi öğretmenlerinin sunduğu ve TÜBİTAK tarafından finanse edilen projeleri 5-6-7- ve 8. Sınıf öğrenciler kendileri tasarladı.

 

İLGİNÇ ÇALIŞMALAR YER ALDI

Trafik kazalarını önlemeyi amaçlayan ve araçların tamponlarına yerleştirilen birbirini iyen mıknatıs sistemi, park edecek araçların yakıt tasarrufu sağlaması düşünülen dönerli park sistemi, yaşlılar için ayarlanabilir kolay lavabo, otomatik yemek karıştırıcı, güneş ışığı ile yemek pişiren ses, duman zehirlenmelerini önleyen alarm sistemi, asit yağmurlarının zararlarına dikkat çeken çalışma, kumanda bulucu, denize atılan çöpleri toplayan çevreci temizleme sistemi gibi birbirinden ilginç projelerin yer aldığı fuarda öğrencilerin çalışmalarından oluşan bir de resim sergisi yer aldı.

 

AMAÇ BİLİMİ SEVDİRMEK

Fuarla ilgili bir açıklama yapan, Vali Lütfullah Bilgin Ortaokulu Müdürü Hulusi Gürbüz, “Fen bilgisi öğretmenlerimizin TÜBİTAK’a sunduğu 22 projeyi sergiliyoruz. Amacımız öğrencilerin hayal güçleri ile bilgilerini bir araya getirerek özgün fikirler oluşturmasını sağlamak. Burada gerçekten çok anlamlı çalışmalar var. Öğretmenlerime ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: Murat Güreş
Etiketler: Geleceğin, bilim, insanları, projelerini, sergiledi, gaziantep,
Yorumlar
Haber Yazılımı