Haber Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 21:34 Bu haber 1537 kez okundu
 
Gaziantepspor kongresi Kızılların baskısı ile yaptırılmadı,
SPOR Haberi
Gaziantepspor kongresi Kızılların baskısı ile yaptırılmadı,

Gaziantepspor  kongresin sakin  başladı.Divan seçimi için  iki  ayrı  liste  sunuldu.Açık oylama yapıldı.açık oylamada Kızılların listesi  kazandı açıklması  ile Hasan Şahin  itiraz  ettiler. Bu itirazlar  sonucu  salon  birden  karıştı.Delegeler arasında büyük dalgalanmalar  yaşandı. Olayı kontrol altına alınamadı. Salon  takviye  polis ekipleri  girdi. Taraflar arasında görüşmeler başladı. Görüşme  sonucu Divan  kuruluna her  iki taraftan 3 + 3  formulünde  anlaşma  sağlandı.Divan başkanlığı  kura  ile  belirlendi.

 

Açılış, saygı duruşu  ve istiklal marşının okunması ile kongre başladı. Faaliyet ve bütçe okundu.Her şey  güzel  gidiyor dendiğinde yönetimin ibra edilmesi  konusunda tartışmalar yaşandı.

 

Üyelerin çoğunluğu yönetimi ibra edinci bu defa divan Başkanlığı tarafından ibra etmek isteyenler için Şer konulması önerisi gelince İbrahim kızıl ve Kardeşleri ile divan başkanı Sermet Atay arasında büyük tartışma yaşandı. Daha sonra seçime geçildiği sırada Mutlu Özpineci'nin listesi verilmedi. Sadece Hasan Şahin'in listesi divana verildi. Bunun üzerine yine tartışma çıktı. Kızıl ailesi üyelerin çoğunun gittiğini ileri sürerek kongrenin ertelenmesini talep etti. 

 

Kızıl ve Şahin  tarafları  anlaşma sağlayamadı.Sürekli  bir birlerine  satışmalar devam etti. Delegeler  bir birine  girdi. Çevik kuvvetin  gelmesi ile ortalık  yatıştırıldı.

 

Divan Kurulu  odaya  kapanarak  kongre hakkında karar  çıkarmak için  yoğun  çaba harcadılar. Valilikle görüşmeler başlatıldı. 

 

İ.KIZILDAN DİVAN BAŞKANINA TEHDİT

Divan başkanı Sermet Atay kendisinin İbrahim kızıl tarafından tehdit edildiğini ve can güvenliğinin olmadığını belirterek kongreyi erteleyeceğini açıkladı.

Sermet Atay bir tutanakla tehdit edildiğini ve can güvenliğinin olmadıığını belirterek, bunu dernekler masasına vereceğini ve ayrıca da savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantepspor, kongresi, Kızılların, baskısı, ile, yaptırılmadı,, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı