Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 13:02 Bu haber 1088 kez okundu
 
Gaziantep,Gazeteciler Ödüllerini Aldılar.
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Basın Ödülleri Yarışması'nda, Doğan Haber Ajansı 2 ödüle layık görüldü.
YEREL Haberi
Gaziantep,Gazeteciler Ödüllerini Aldılar.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Basın Ödülleri Yarışması'nda, Doğan Haber Ajansı 2 ödüle layık görüldü.

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle geleneksel hale getirilen Basın Ödüller Yarışması töreni düzenlendi. Şirehan'da düzenlenen törene; Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili Mehmet Ali Dim, CHP  Gaziantep il başkanı Hayri Sucu, siyasi parti ve STK temsilcileri ile gazeteciler katıldı.

 

 

 

CHP Antep Milletvekili Gökdağ " BASIN ÖZGÜR OLURSA TOPLUM ÖZGÜR OLUR. "

Gökdağ " basının özgür olmadığı toplumlar özgür  olamaz.Dünya da  enfazla gazetecilerin cezaevi sıralamasında Türkiye  birinci sırada.Türkiye de basın zorluklar içinde, halkın haber alma özgürlüğüne ulaşma çabasındalar.Gazetecilerin,kimseden çekinmeden,kimseden hicazet almadan özgürce haber yapabilmeli. Malesef ülkemizde medya  yanlı ve birilerini korumaktadır. Gazeteci,ler haber yaparken birileri kızar mı ? bana baskı yapar mı ? bu tedirginlik içinde özgürce haber yapması çok zordur. Bu gecede basın özgürlüğü adına güzel sözler söylemek isterdim ama malesef bunu söyleyemeceğim. Bunu görmemezlikten gelmek  bana ters düşüyor. Basın ne kadar özgürse  ülke demokrasisi o kadar özgür olur. Hepinize iyi geceler " dedi.

 

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yöneticilerinin kente vizyon oluşturmak için önemli adımlar çizdiğini belirterek, "Tarihin htirdiği duyguları yoğun htiğimiz bir şehir Gaziantep. Bu anlamda tüm emek verenlere teşekkür ederim. 15 Temmuz da bunun bir örneği. O yüzden bu kadar omuz omuza ve dik durmuşken siz gazetecilerin varlığı da sadece siyaset için değil ülkemiz için de önemli birer değerdir" dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise herkesin gazeteci ve politikacı olamayacağını kaydederek, "Hepinizin günü kutlu olsun. Burada en önemli şey iletişimdir. İletişim kanallarını açık tutmamız gerekiyor. Toplumdan gelen bilgiyi doğru aktarmak en büyük ihtiyacımız" diye konuştu.

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay da zor bir meslek yaptıklarını ifade ederek, "Mesleğimiz meşakkatli ve çile mesleği, gönül işi. Bizler gecesini gündüzüne katıp mesleğimizi icra ederken en az bizim kadar çile çeken gizli kahramanlar gazetecilerin eşleri. Ülkemiz zorlu ve badireli günlerden geçti. İşimiz kolay değil. Özellikle Anadolu'da hiç kolay değil. Meslektaşlarımız için yaptığımız evlerin inşaatı bitti. Evlerimiz şuanda teslim edilecek aşamadadır. İnşallah ikinci ayın sonuna doğru anahtar teslim töreni yapacağız" şeklinde konuştu.

 

 

CEMİYET BAŞKANI AY  TOKİ EVLERİ ŞUBATTA ANAHTAR MÜJDESİNİ VERDİ.

Gaziantep GAzeteciler Cemiyet Başkanı İbrahim Ay Toki evleri için büyük çaba göstermişti.Bu mücadelede son geldiklerini kısmet Şubat ay ortasında arkadaşlarımıza  anahtarlarını teslim edeceklerini bildirdi. Bana destek veren yönetimdeki arkadaşlarımla bunu başardıkları paylaştı.

 

 

 Çeled Uşağlar Tiyatrosu 

" Geceye anlam kandıran bir kısa tiyatro gösterisinde bulundular. Konusu kız isteme ve gazetecilik olunca salondan çok beğeni kazandılar.Bir yerel gazetecinin kız istemesi, aile konusu ve Antep te gazeteceiler için yapılan TOKİ evleri konuya damga vurdu.

 

Konuşmalardan sonra Çeled Uşağlar Tiyatrosu tarafından gazeteciler için hazırlanan oyun sahnelendi, ardından 2017 yılı Basın Ödülleri açıklandı. Haber, fotoğraf, köşe yazısı, röportaj, sayfa düzeni, televizyon ve radyo programı kategorilerinde düzenlenen yarışmada DHA muhabirlerinden Mücahit Yolcu fotoğraf, Mustafa Kanlı ise görüntü kategorisinde ödüle layık görüldü. Törende ayrıca Sedat Ergin, Yavuz Donat, Abbas Güçlü, Nazlı Çelik, İsmail Küçükkaya, Sabiha Doğan ve Osman Altınışık ile Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı Yusuf Gürsoy'un da aralarında bulunduğu yazar ve televizyonculara 'Meslek Onur Ödülü', jüri üyelerine ise teşekkür plaketi verildi.

 

 

YEŞİM SALKIM " İZMİRİN DAĞLARINDA ÇİÇEK AÇAR "

Ödül törenin ardından sahne alan Yeşim Salkım, seslendirdiği şarkılarla davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.Yeşim Salkım son şarkısını  " İzmirin dağlarında Çiçek Açar " söyleyerek geceye damgasını vurdu.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep,Gazeteciler, Ödüllerini, Aldılar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı